Už úvod zápasu napověděl, na které polovině hřiště se bude zápas odehrávat. První varování pro hostující obránce přišlo v 11. minutě, kdy svůj průnik středem hřiště zakončil chladnokrevně Dovhanyuk. To domácí nakoplo a Havlíčkobrodské po střele Královiče a Dovhanyuka dvakrát v krátkém intervalu zachránila branková konstrukce. Jednou dokonce zachránil od druhé branky gólmana na poslední chvíli obránce a vykopl balon z brány.

Jenže všechna hostující snaha byla marná. Po půlhodině hry domácí rychle rozehráli aut a z druhé vlny propálila vše před sebou letní posila ze slovenské Prievidze Bakus. A aby měli hosté v kabině o čem přemýšlet, přidal třetí branku z penalty s přehledem Bartoš, když potrestal faul na unikajícího Dovhanyuka.

I po přestávce demoralizovanou obranou Brodu procházel jeden útok za druhým. V 51. minutě dorazil Dovhanyuk průnik Kleibra a v 56. minutě překvapil Královič přetaženým centrem na zadní tyč spoluhráče, protihráče, brankaře i diváky. Nikým netečovaný balon zapadl přesně k tyči a bylo to 5:0. Za tohoto stavu sudí pro ruku neuznal další domácí gól, Lanžhotské to ale dlouho nemrzelo. Po hodně hry utekl po straně Šenk a Dovhanyuk dorážkou zkompletoval hattrick. Ukrajinský střelec pak jeeště jednou pronikl středem hřiště a zaznamenal čtvrtou branku.

Debakl hostí pak podtrhl ještě Kleiber, když nekompromisní ranou potrestal špatnou rozehrávku hostí. A když v 86. minutě propálil Královič plné vápno hostujících hráčů, diváci volali po desítce. Té se nakonec nedočkali, i když šance na to rozhodně byly. Nicméně po výhře 9:0 si lepší vstup do sezony určitě nemohli přát.

Už ve středu se Lanžhot představí na domácím hřišti znovu, když od 17 hodin hostí v 1. kole MOL Cupu třetiligové Znojmo.