„Nebudeme mít A a B mužstvo. Bude kádr hráčů, kteří se v pátek na tréninku rozdělí a ti s lepší formou půjdou hrát za áčko,“ vysvětlil dnes už bývalý brankář Lanžhota Jiří Bartoš, který má v klubu manažerskou úlohu.

Z lavičky už bude lanžhotský tým dirigovat nový trenér. Slováka Ladislava Libušu nahradil muž z regionu – Dalibor Jančálek, bývalý kouč Podluží.

„Trenér už byl za dva roky trochu okoukaný. A navíc si k němu hráči dovolovali víc, než je zdrávo. Dalibor si to za ten půlrok, co tu pracoval zasloužil. Myslím, že změna už byla potřeba,“ vysvětlil populární Kaca.

Asistovat mu budou pánové Petrla, Černý a ještě jednoho trenéra lanžhotští funkcionáři shánějí. Hold dvě mužstva mají nadstandardní nároky.

Po sestupu z krajského přeboru v Lanžhotě nesmutní. Ani nedošlo k žádnému zemětřesení v hráčském kádru. Změn ale tým přeci jen doznal.

Trnovce si vybralo druholigové Znojmo a zbývá už jen doladit detaily. Útočník Vacula se stěhuje do Mikulova. Mihál přerušil kariéru z rodinných důvodů. Duo Osička – Tomek zamíří do blízkých Kostic.

„Nikomu , kdo u nás nechce působit, nebráníme v odchodu. Některé jsme pustili, protože nedělali dobrotu v mužstvu,“ uvedl bývalý brankář se zkušenostmi z Jihlavy či Poštorné.

Týmový duch je rozhodně naladěn pozitivně. Alespoň podle výsledků přípravných zápasů. V nich si Lanžhotčané vyšlápli třeba na židenickou Čafku.

„Hrajeme týmově. Nemáme tu žádnou superhvězdu, nikdo nevyčnívá,“ sdělil Bartoš. Hvězdou by jistě byl Pavel Šustr, ale ten se po zranění uchytil v brněnské Spartě.

„Chceme stavět na našich domácích, třeba Hakala se Strakou by mohli být skvělí fotbalisté. Jen je musíme ukočírovat,“ smál se nový manažer týmu.

Kolonka příchodů ale prázdná nezůstane. Novou tváří je útočník Kala ze slovenských Gbelů. V jednání je i příchod nového stopera, posilou by měl být i Darmovzal, který jde z Kostic.

Každopádně by mělo jít o konkurenceschopný mančaft. Byť bude A skupina letošní I.A třídy pořádně našlapaná. Konkurence Kyjova, Mutěnic či Bořetic vypadá vzhledem k jejich kádrům přímo hrozivě.

„Když budeme na šestém místě, tak budeme velmi spokojeni. Pro mě osobně je hlavním favoritem Kyjov, ten by měl tuto soutěž vyhrát,“ uzavřel Bartoš.