Dosud neporažená Stará Říše na tom byla před zápasem podobně jako Lanžhot. Jenže na ofenzivní představení si musela nechat tentokrát zajít chuť. Naopak, zradila ji do té doby téměř bezchybná obrana. V první půli ještě hosté z Vysočiny mohli pomýšlet na nějaký bodový zisk. Jenže pak během dvaceti minut čtyřikrát obránci neuhlídali rychlonohé hráče Lanžhota a o vítězi tak nemohlo být Na Šlajsi pochyb. Více než 400 diváků se tak ideálně navnadilo na středeční pohárový souboj s Baníkem Ostrava.

Domácí tým nastoupil proti do té doby třetímu týmu tabulky v osvědčené sestavě, žádné šetření sil na pohár se nekonalo. První půle toho divákům příliš nenabídla, každý brankář musel řešit jen jednu ošemetnou situaci, jinak se hrálo převážně mezi šestnáctkami. Domácí ale měli míč čím dál častěji na kopačkách a hosté se často ubránili jen odkopem co nejdál od vlastní branky.

Druhá půle byla zcela odlišná a přinesla mnohem více vzrušení. Vše odstartovala první branka Královiče, který na milimetry oklamal ofsajdovou past hostí, obehrál stopera a po kličce brankáři otevřel skóre. Hosté se na hlavního i pomezního sudího hodně hlasitě zlobili, což je totálně vyvedlo z míry. A brzy na to doplatili.

Jako první je varoval do té doby nevýrazný Dovhanyuk, který trefil v 63. minutě tyčku. Jeho chvíle ale teprve měly přijít. Klid na domácí kopačky přinesl až Šenk, který z pozice pravého obránce našlápl po lajně, využil srážky dvou hostujících obránců a sám před gólmanem už nezaváhal – 2:0.

Hned nato přišla velká chvíle Dovhanyuka, který sám na útočné polovině podržel balon a protože v tu chvíli neměl komu přihrát, vydal se pomalu podél pravé lajny k brance. Využil totálního nedůrazu všech soupeřů, kteří jej nedokázali obehrát nebo faulovat, od rohového praporku prošel podél brankové čáry až do vápna a zblízka napálil míč pod břevno – 3:0. Poslední ránu zničeným hostům zasadil opět rychlonohý Šenk. Využil ideální přihrávku Královiče, prošel kolem nestíhajících beků a uzavřel na 4:0.

Sokol Lanžhot - FSC Stará Říše 4:0 (0:0)
Branky: 55. Královič, 73. a 81. Šenk, 75. Dovhanyuk
Diváci: 420
Sokol Lanžhot: Klimeš – Dobšíček, Bárta, Mikúšek, Šenk – Bartoš (88. Bakus), Hílek (K), Krejčíř, Kleiber – Dovhanyuk (86. Lapin), Královič (81. Lenhard).
FSC Stará Říše: Jícha - Chramosta, Hekerle, Šácha (77. Kříž), Heide (70. Pokorný), Svoboda, Vacek, Nehyba, Švarc (61. Tyschuk), Šmíd, Severa.

MARTIN DANEŠ