„V prvním poločase jsme hráli zakřiknutě, po těch předešlých zápasech, kde jsme hráli dobře a nedávali jsme branky, jsme byli psychicky dole. V pauze jsme si řekli, že musíme vystoupit, hrát aktivněji, začali jsme aktivně napadat a přidali jsme hru na dva útočníky. Pomohl nám první gól. Pak co jsme kopli na branku, to skončilo gólem," hodnotil zápas po dlouhé době spokojený trenér Lanžhota Dalibor Jančálek.

Za ideálního fotbalového počasí si našlo cestu Na Šlajsu do Lanžhota více než dvě stě diváků, domácích, ale i Lednických. Ti však v první půli sledovali utkání bez velkých šancí a většinou se jen chytali za hlavu a tribunou to několikrát nevěřícně zašumělo.

Po nezáživných patnácti minutách, kdy se ani jeden z týmů nedostal k přímé střele na branku, začali mít více ze hry hosté. Nejblíže brance byl v 17. minutě Kouřílek, který dalekonosnou bombou protáhl Kováře. Lanžhotský gólman stihl jen vytlačit nad branku.

Hra Lanžhota působila rozháraně a hlavně kvůli velkému množství nepřesností se domácí vůbec nemohli dostat k ohrožení Drobiličovy branky. Vysoké nákopy málokdy našly své adresáty a balony jdoucí po zemi si pozorná obrana Moravanu posbírala.

S problémem trefit branku mohl něco udělat alespoň domácí kapitán Bartoš, ale z druhé vlny balon nedostal do lednické brány. Jeho střela byla na poslední chvíli zblokovaná mimo.

Z kabin ale vyběhl na hřiště na hřiště Lanžhot, jako by byl politý živou vodou. Ty tam byly hádky mezi hráči, dostavila se i chuť ke hře. Svěřenci Dalibora Jančálka byli najednou všude první a brzy se dočkali odměny za svou aktivitu.

Když hostující Kouřílek své sólo přes půl hřiště zakončil jen slabou střelou, s kterou si Kovář poradil, zahřmělo na druhé straně. Hned z protiútoku se totiž dostal na hranici šestnáctky Kuřil a nedal lednickému brankáři šanci zasáhnout.

Po hodině hry už Lanžhot vedl o dvě branky. Zpoza obrany si na centr naběhl Martin Bartoš, šel sám na gólmana, ale místo střelby našel pod sebou ještě Kuřila, kterému doslova daroval druhou branku v utkání.

„Je skvělé, že nám to tam napadalo, ale byl bych raději, kdybychom v každém zápase dali dvě branky. Proti Lednici jsme nehráli o nic hůř než proti Rohatci nebo Bučovicím. Jen tomu chyběly ty branky. Teď jsme takové vysoké vítězství potřebovali. Na psychiku týmu to snad bude mít pozitivní vliv," doufá Jančálek.

Poslední šanci udělat něco se zápasem ztratila Lednice v 72. minutě. To se staly hned tři věci. Nejprve dostal za faul na unikajícího útočníka Lanžhota viděl červenou kartu Wolgemuth. Následný přímák pak Bartoš proměnil ve třetí gól v Drobiličově síti. Navíc se zranil v souboji uprostřed hřiště Svoboda, a aby Moravan nemusel dohrávat o devíti, šel na hřiště převlečený náhradní brankář Hanzel. Nikoho jiného už trenér Pekárek na střídačce neměl.

„Nás postihl problém s úzkým kádrem a je smůla, že se nám to sešlo zrovna na utkání s Lanžhotem. Chybělo nám pět hráčů, dva další hráli zápas za béčko a chyběly jim pak síly. Dohrávali jsme prakticky o devíti, protože do pole musel i náhradní gólman. Už jsme neměli síly s utkáním něco udělat," tvrdil po zápase lednický trenér Miroslav Pekárek.

A právě převlečeného gólmana Hanzela obešel v 77. minutě domácí Hrnčíř a naservíroval míč před prázdnou branku Kuřilovi. Ten neměl problém zkompletovat hattrick a zanedlouho poté za velkého potlesku vystřídal. Oslabenou a psychicky rozloženou Lednici dorazil v 79. minutě Venglovič. Ten z dvaceti metrů zkusil lob a balon krásně zapadl za vyběhnuvšího brankáře Moravanu.

„Takové zápasy, kdy se všechno pokazí, ve fotbale bývají. Přitom v první půlce jsme byli lepším týmem, ve druhé půli do čeho soupeř kopl, z toho dal branku. My jsme přitom mohli jít do vedení, kdyby Kouřílek proměnil své sólo. Místo toho jsme hned z protiútoku dostali první branku a nálada šla dolů. Domácí si ale vítězství zasloužili, po změně stran byli tvrdší, měli větší vůli po vítězství, šli do všeho naplno," přiznal Pekárek.

Sokol Lanžhot – Moravan Lednice 6:0 (0:0)

Branky: 53., 62. a 77. Kuřil, 73. Bartoš, 79. Venglovič, 82. Žaloudek

ŽK: Hakala – Holešínský

ČK: 72. Wolgemuth (LED)

Střely na bránu: 8:6 (v půli 1:3)

Rohy: 6:4 (v půli 1:3)

Diváků: 210

Sestavy:

Lanžhot: Kovář – Žaloudek, Uher, Trnovec – Matůškovič, Straka, Bartoš (K), Hakala, Tomek (46. Hrnčíř) – Venglovič, Kuřil (84. Škrobáček)

Lednice: Drobilič – Kříž, Wolgemuth, Rehák, Kolek – Kouřílek, Svoboda (73. Hanzel), Holešínský (K), Kaňa (63. Hílek) – Pálka, Fobl