Více než stovka diváků, která na Slovan zavítala, nemusela litovat. Hned ve 4. minutě totiž viděli fotbalovou parádu. Domácí Petr Matůškovič se na hranici šestnáctky opřel z voleje do balonu a ten se od břevna odrazil za záda gólmana Osičky. Lanžhotský brankář neměl nárok zasáhnout.

Hosté se ale nevzdali. Naopak. Už v 9. minutě byl vyrovnáno. Hned první střela na Kreizlovu branku skončila gólem. Pomalé vyběhnutí břeclavského brankáře využil hostující Stanislav Rehák. Hned po rozehrávce mohl béčku MSK vrátit vedení Nevídal, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti Osička pokryl.

I nadále viděli diváci útočný fotbal, bez zbytečných střetů a faulů. Třetí branka však padla až v samém závěru prvního dějství. To se po závaru v lanžhotské šestnáctce trefil hlavou Jakub Dobšíček a domácí vedli.

Po změně stran už k vidění tak pohledný fotbal nebyl, góly však padaly dál. Také první střela Lanžhota ve druhé půli skončila brankou. Byl to výborný tah lanžhotského trenéra Michálka, který stáhl ze hry Trnovce a nahradil ho Borisem Heskem. Tomu stačily dvě minuty pohybu po hřišti, aby po rohu vyrovnal na 2:2.

A po další fotbalové parádě Lanžhot skóre dokonce otočil. Přímý kop z dvaceti metrů v 63. minutě elegantně zatočil pod břevno bývalý hráč Břeclavanů, nyní v dresu Lanžhota, Alexandr Herman. Radost ze vedení ale vydržela Lanžhotským jen dvě minuty. Pak se dostal centr ke zcela volnému Tomáši Pospišovi, který mezi nohy brankáře Osičky skóroval.

Také domácí trenér Ivan Dvořák se pokusil oživit ofenzivu svého týmu, když poslal na hřiště dorostence Davida Ferbara. Ten měl ke skórování dvě dobré šance. Nejprve ho při odkopu nastřelil lanžhotský brankář, ale míč šel těsně mimo branku. Pak zase přesprintoval svého strážce, ale z velkého úhlu napálil jen boční síť. A když se neujala ani zatočená technická střela Poláška, skončil zápas remízou.

Antonín Michálek (trenér Lanžhota): „S předvedenou hrou spokojený být nemůžu, ani s jedním bodem. Když dáte venku tři branky, měli byste vyhrát. My jsme ale předvedli asi nejslabší výkon na podzim. Budeme muset pořádně potrénovat, protože vypadalo, že po hodině hry už někteří fyzicky odpadli. Střídání mi sice vyšlo, Hesek dal hned branku, ale poté už nic nepředvedl. Stejně tak mě zklamal výkon Trnovce. Na obou stranách hrály slabě obrany a útočníci obou týmů využili maximum šancí, které měli."

MSK Břeclav „B" – Sokol Lanžhot 3:3 (2:1)

Branky: 4. Matůškovič, 45. Dobšíček, 65. Pospiš – 9. Rehák, 55. Hesek, 63. Herman

ŽK: Uher (LAN)

Diváků: 120

Střely na branku: 9:5 (v poločase 6:3)

Rohy: 6:3 (v poločase 5:2)

Břeclav „B": Kreizl – Silva dos Santos, Matůškovič, Kalčík (K), Kurial – Hromek, Polášek, Havlena (72. Ferbar), Dobšíček – Pospiš, Nevídal (46. Kruták)

Lanžhot: Osička – Rehák, Žaloudek, Uher, Suchánek, Bartoš (82. Říha), Hakala, Straka, Trnovec (52. Hesek) – Herman (76. Hrnčíř), Darmovzal