„Je to pořád lepší, než mít pořád nulu. Před zápasem bych ten bod bral, mohli jsem ale mít klidně všechny tři,“ hodnotil kouč Lanžhota Dalibor Jančálek.

Už v prvním poločase vyklidil po jediné vážné šanci z úvodu domácí Rohatec pozice a nechal hrát hosty. Ti na hřišti zcela dominovali. Kupříkladu Slavoj zahrával jediný rohový kop, jeho soupeř osm. Branky se ale dočkali až po přestávce, kdy se prosadil Gál.

„Jenomže za první poločas jsme měli tři nebo čtyři vyložené šance. jestli nechceme být tam, kde jsme, tak je musíme proměňovat,“ trochu si zoufal Jančálek.

Pak bohužel pro Lanžhot přišlo polevení v koncentraci a tradiční hloupý gól, tentokrát z kopačky Mašiny patnáct minut před koncem.

V závěru jej v cestě za vítězstvím přibrzdilo zbytečné vyloučení Diviše. I tak šlo však vidět, že herní projev lanžhotského týmu se přeci jen trochu zvedá.

V tabulce se tomu tak zatím neděje. Jediný bod ještě chybí na Vacenovice, další dva pak na trio Břeclav B, Dražovice a Ratíškovice.

V příštím zápase se ale budou potřebné suroviny pro posun v tabulce dolovat zatraceně těžko. Zápas se sice bude hrát doma, soupeř z Velkých Pavlovic má však start až nečekaně dobrý.