Celek z města na soutoku řek Moravy a Dyje je pro debaty fotbalových fanoušků zajímavější sousto. Stačí se podívat na posily pro jaro: Stanislav Velický, Jaroslav Hílek, Radim Kleiber, Tomáš Pálka. První dva si udělali jméno v nejvyšších soutěžích v Čechách a na Slovensku. Další duo je dobře známé hlavně na Břeclavsku. „Myslím, že jsme na krajský přebor vybudovali velmi dobrý mančaft," podotkl lanžhotský předseda Petr Balga.

Jeho tým se pod vedením kouče Petra Maléře probíjí přípravnými zápasy nadmíru úspěšně. I soupeři to ocenili. „Lanžhot musím pochválit, hodně mě překvapil. Soupeř hrál organizovaně, střed obrany měl dobře zhuštěný. Těžko jsme se prosazovali," pravil hodonínský kouč Igor Matůšek.

S ambiciózním divizním celkem Lanžhotští prohráli 2:3, s třetiligovou Břeclaví pak jen 1:2. Zásluhu na tom mají i nové tváře. Třeba exlednický Tomáš Pálka se prosadil už třikrát. Jméno si může po boku ostřílených krajanů udělat v Lanžhotě i mladý Slovák Erik Chvál. „Můžeme mu pomoct se posunout výš. Tak jako v případě Lukáše Čambala, který je teď v juniorce Zbrojovky," doplnil Balga s tím, že se Lanžhot ještě pokouší sehnat brankáře.

V Novosedlech si počínají o poznání skromněji. Hlavní změnou v kádru je ztráta odchovance Zbrojovky Davida Pazourka. „Rosice o něj měly velký zájem. Nechceme mu bránit v tom, aby si vyzkoušel vyšší soutěž," prohlásil o velké podzimní posile kouč Bohdan Ryšavý, který bude také deset jarních zápasů postrádat potrestaného stopera Karla Křivánka.

Zatím jediná odtajněná posila je útočník Kučera, kterého si Ryšavý vyhlédl v Ořechově. „Je to hráč, který má snahu na sobě pracovat. To je pro nás důležité. Věříme, že se nám jeho příchod vyplatí," prohlásil Ryšavý.

Ten v minulém týdnu vzal svou ekipu na soustředění na Valašsko. Spokojený s tím ale příliš nebyl. „Počasí nám nedovolovalo být na hřišti tak, jak jsme si přáli. Takže jsme spíš běhali," přiznal kouč Sokola.

S kondicí Novosedly v soutěži problém nemají. Po této stránce soupeře stíhají. A herně? To se uvidí. Šanci k pilování herních taktik zatím příliš neměli. Lanžhot sehrál o dva duely víc. „Jindy jsem zvolil více přípravných zápasů. Ale hráči z toho občas byli otrávení, když je měli třeba i ve středu. Teď se budou na hřiště víc těšit," doplnil Ryšavý.