„Chtěli jsme ten zápas zvládnout, abychom se drželi špičky tabulky, a hlavně prvních Bohunic, které v neděli hostíme. Opět nás sráželo neproměňování šancí, což jsme si museli vyjasnit o přestávce. Naštěstí nám to tam ve druhém poločase padlo,“ hodnotil zápas trenér Lanžhotu Milan Valachovič.

Jeho svěřenci přijeli do Bosonoh v roli favoritů, což potvrzovali od začátku hry. V prvním poločase ale spalovali vyložené příležitosti. Tóth dokonce napálil tyč, Kleiber zase v gólové šanci neprostřelil z malého vápna brankáře Bosonoh Šimoníka, dobrou příležitost nevyužil ani Čambal.

Ukázková defenzíva

Po změně stran hosté před sto diváky promítli útočnou převahu do skóre. V 51. minutě prostřelil Šimoníka Tomáš Bartal. „Tato trefa nás uklidnila,“ podotkl Valachovič.

Domácí si za celý zápas vytvořili jednu vyloženou šanci, kterou se ale mohli prosadit. Ze skrumáže ovšem jeden z hráčů domácího týmu pálil do tyče. „Jinak jsme soupeře do ničeho nepustili. Je potřeba ocenit defenzívu, kterou na trénincích pilujeme a která funguje,“ ocenil Valachovič, jehož svěřenci inkasovali v šesti zápasech pouhé dva góly.

V 72. minutě pojistil výhru Lanžhotu Tóth, který vstřelil čtvrtý gól za poslední tři zápasy a patří mezi desítku nejlepších střelců aktuálního ročníku krajského přeboru.

V neděli čeká Lanžhot v hodovém utkání od 10:15 vedoucí tým tabulky Bohunice, na který Sokol ztrácí jediný bod. „Bude to kvalitní zápas. Neříkám, že jde o utkání podzimu, protože pro nás je stejně důležitý každý duel, ale bude to určitě zajímavé,“ pozval fotbalové fanoušky na nedělní zápas Valachovič.

VÁCLAV PETRŮ