Kouč novosedelských fotbalistů byl po utkání těžce zklamaný. Našel jen jedno pozitivum. „Prvních patnáct minut jsme hráli dobře, dokonce mě překvapilo, jak aktivní jsme. Nic nenasvědčovalo debaklu. Ale to jen do chvíle, kdy přišla první chyba a gól," naznačil Bohdan Ryšavý, že se zápas nepěkně zvrtl.

Vítěz loňského ročníku krajského přeboru, který v létě odmítl postup do divize, ještě posílil a dal svým soupeřům i na dálku najevo, že s ním musí počítat i letos.

„Během čtvrt hodiny jsme udělali otřesné chyby, které nevidím ani ve třetí třídě, kterou ještě aktivně hraju. To byly v uvozovkách ukázkové malé domů, neodehrání balonu, váhání při rozehrávce a ztráty míče," pojmenoval trenér hostí situace, po nichž padly první tři branky. Autorem všech byl útočník Bohunic Damborský.

Když on dokončil hattrick, začal s destrukcí Novosedel jeho týmový kolega Burčík. Ten ještě do poločasu přidal dvě branky a zvýšil už na 5:0.

„Kluci se začali zašívat, nechtělo se jim hrát. V kabině dostali pořádnou sprchu. Všichni měli na porážce svůj podíl, včetně brankáře. I on mohl být důraznější," kroutil hlavou Ryšavý, který na druhou stranu ocenil i kvality soupeře.

„Bohunice při hýřily sebedůvěrou, domácí hráči byli lepší v soubojích jeden na jednoho. Bohužel jsme jim cestu za body významně ulehčili, ale asi bychom prohráli tak jako tak," dodal Ryšavý.

Naopak Lanžhot si spravil po vypadnutí z krajského poháru chuť. Po návratu opor Darmovzala a Bartoše do sestavy dokázali hráči ze Šlajse přestřílet IE Znojmo 4:3.

„Soupeř si asi myslel, že nás přejede, ale my jej zaskočili gólem hned z prvního útoku. Každopádně kluci k tomu skvěle přistoupili, poprali se o body. Rozhodla přítomnost Petra Darmovzala, který dva góly dal a po faulu na něj se pískala penalta," pochválil rozdílového hráče lanžhotský stratég Petr Maléř.

Ve velkém vedru sice běhavý soupeř Lanžhotu nevyhovoval, přesto hosté dokázali, že jsou na krajský přebor připravení. Druhou půli, ve které oba týmy proměnily přísné penalty, zvládli Lanžhotští skvěle a vedení ubránili.

BOHUNICE – NOVOSEDLY 7:0 (5:0)
Branky: 15., 20. a 30. Damborský, 34., 37. a 76. Burčík, 51. Píšek (p.)
Novosedly: Šelc – Šebesta, Dvořák, Křivánek, Němec, Eliáš (73. Knee), Svízela, Výběra (58. Zeman), Kovář (60. Marek), Vaněk, Spodný

IE ZNOJMO – LANŽHOT 3:4 (2:2)
Branky: 11. Procházka, 34. Peřinka, 60. Kalina – 3. a 74. Darmovzal, 19. vlastní, 65. Hakala (p)
ČK: 90. Bula (IE)
Lanžhot: Bojnanský – Marienka, Chromeček, Hakala, Uher – Venglovič, Rehák, Čambal, Bartoš (K) – Tomek (88. Petrla R.), Darmovzal (91. Černý)