Nováček I.B třídy z Hodonínska se na domácím hřišti na o soutěž výš hrající Lanžhot vytáhli. Svěřenci trenéra Dalibora Jančálka sice o půli vedli 1:0 brankou útočníka Zdeňka Kůřila. Ve druhém poločase ale nadšeně hrající domácí zápas otočili, a vystavili tak Lanžhotu po výsledku 3:1 překvapivě stopku pro další účinkování v poháru hned ve druhém předkole.

„Sestava byla totožná jako na podzim, protože posilám na svazu nestihli vyřídit registračky. A přetrvala i naše potíž se střílením branek. Za stavu 1:0 pro nás jsme zahodili čtyři tutovky. To nás mrzelo. Soupeř zlepšil pohyb, brzy po poločase srovnal a následně otočil zápas. Byl na koni a my už jsme neměli sílu s tím nic udělat," krčila rameny Jančálek.

Také bořetičtí fotbalisté měli za soupeře tým z I.B třídy z Křenovic. Na jejich hřišti Celtic, který se v minulé sezoně na poslední chvíli zachraňoval, uspěl po výhře 2:1. Nástupce kouče Škrabka Petr Maléř tak zažil povedenou premiéru. Za odměnu se jeho svěřenci mohou už tuto neděli těšit na domácí souboj s Kyjovem. Ten hraje krajský přebor.

Do 1. kola poháru se podívají i Velké Pavlovice. Ty měly cestu do hlavní soutěže z týmů z Břeclavska nejtěžší. Ambiciózního nováčka I.B třídy z Krumvíře zdolali až po penaltovém rozstřelu.

Domácí Krumvíř se ve druhém poločase dostal do vedení, ovšem prakticky okamžitě srovnal David Havlík. Penalty pak proměnili všichni střelci Slavoje. Měřinský, Jilka, Pilarčík, Stehlík i Vašek mířili přesně, zatímco soupeřovi jednu penaltu chytil Honz.

„Krumvíř jsem viděl v prvním předkole a je to kvalitní soupeř, což potvrdil. Takové týmy, co nás prověří, mám rád. Hlavně ve druhé půli jsme ukázali naši kvalitu, i bez Šabaty, který byl na dovolené" tvrdil kouč Luděk Šefránek.

Slavoj se tak může v neděli těšit na domácí zápas s Ratíškovicemi. „Ty budou zase o level výš," tuší Šefránek před zápasem s nováčkem krajského přeboru.

2. předkolo krajského poháru:

Mikulčice – Lanžhot 3:1 (0:1)

Branky: Šimek, Sládek, Krejčiřík (p.) – Kůřil

Křenovice – Bořetice 1:2 (0:1)

Branky: Klimek – Šťavík, Kocourek. ČK: Procházka (Křenovice)

Krumvíř – Velké Pavlovice 1:1 (0:0), na penalty 3:5

Branky: P.Zvonič – Havlík

Program 1. kola krajského poháru:

neděle 4. srpna

Slovan Brno – Novosedly

Velké Pavlovice – Ratíškovice

Bořetice – Kyjov