Zápas hraný ve sportovním areálu v Dolních Dunajovicích příliš fotbalové krásy nepobral. Několik desítek lidí sledovalo pohlednější fázi zápasu jen v první půli.

„Výkon proti Mikulovu bych rozhodně nebral jako měřítko kvality. Chyběli nám totiž klíčoví hráči ze základní jedenáctky a bylo to znát. Vítězství a postup sice máme, ale zdaleka to nebylo ideální. Máme tři nové slovenské kluky a ti vypadají dobře, pomůžou. Uvidíme, jak zvládneme středeční zápas a v případě dalšího postupu následující vložená utkání," přemýšlel nad nabitějším kalendářem trenér Petr Maléř.

Zápas začal zostra a už v 7. minutě se hosté radovali. Po rohu se prosadila nová slovenská posila Lanžhota Lukáš Čambal. Mikulovští si ale připravili rychlou odpověď. Po čtvrt hodině hry se začínalo znovu, když se tvrdou a přesnou střelou prezentoval Miroslav Šťastný.

Na maličkém dolnodunajovickém hřišti byly k vidění dvě odlišné strategie. Zatímco Mikulov se snažil kombinovat po zemi na jeden dotek, hosté nic nevymýšleli a snažili se překonávat střed hřiště dalekými nákopy. Ani jedna z taktik nebyla příliš úspěšná. Až na jednu výjimku.

Po půlhodině hry trefil Hakala tyčku, mí se odrazil jen k Žaloudkovi, který z hranice ofsajdu poslal balon za gólmana Mimochodka.

Jak se později ukázalo, byla to vítězná branka. Po změně stran totiž kvalita fotbalu upadla a až na další nastřelenou tyčku už toho Lanžhot směrem dopředu příliš nepředvedl. „V první půli to byla taktická bitva. Musím uznat, že byl Lanžhot lepší. Ale chyběli nám čtyři hráči, z toho dva tvůrci hry Žárský a Pukančík. Bylo to citelné oslabení," uznal mikulovský trenér Ivo Kauer.

Hráči Pálavy se dlouho nemohli prosadit. I v těch pár tutovkách měli problém trefit se mezi tři tyče lanžhotské brány. „Předfinální a finální fáze, to bylo z naší strany trápení," pokrčil rameny mikulovský kouč a pokračoval.

„Sám jsem byl překvapený, kolik jsme měli v závěru sil a že jste Lanžhot přehrávali. Chtěli jsme samozřejmě postoupit, ale lepší prohrát po dobrém výkonu, než vydřít postup z nějakého ušmudlaného brejku,. Teď už se můžeme soustředit jen na soutěž, kde chceme hrát důstojnou roli," podotkl Kauer.

Až v závěru utkání už se začali „domácí" opravdu více prosazovat a vyrovnání bylo doslova na spadnutí. Na penaltový rozstřel ale nedošlo. „Je to o fyzičce. Kdybychom trénovali tak, jak máme, a chodili na tréninky všichni, asi by to bylo jiné. Zatím to ale tak není a na konci zápasu to bylo cítit," dodal Maléř.

Lanžhot čeká ve středu další kolo krajského poháru, od 17:30 hodin hostí doma Jevišovice, které loni patřily v krajském přeboru k podprůměru.

PÁLAVA MIKULOV – SOKOL LANŽHOT 1:2 (1:2)

Branky: 15. Šťastný – 7. Čambal, 31. Žaloudek.

Mikulov: Mimochodek – Rychtárik, Schwan (60. Mikulenka), Halčišák, Šťastný, Látal, Garčic (46. Barvíř), Křivánek, Šlancar (K), Ondrák, Valenta.

Lanžhot: Bojnanský – Marienka, Žaloudek, Chromeček (70. Sapáček), Hrnčíř, Hakala (K), Škaroupka, Matůškovič, Čambal, Rehák, Venglovič (76. Tuček).