„O soupeři už jsme si něco zjišťovali, jeho zápas s Líšní jsme sledovali na DVD. Nečeká nás nic lehkého. Domácí se budou chtít chytit toho posledního pomyslného stébla, aby se pokusili zachránit. Čeká nás tam nepříjemné prostředí i terén, přesto tam budeme chtít vyhrát, abychom vytvořili nějakou bodovou sérii a posunuli se v tabulce do vyšších pater tabulky,“ vyhlíží nedělní utkání trenér MSK Vladimír Michal. Ten v sestavě nebude počítat se zraněnými Jakubovičem a nejspíše i s Nevídalem.

Novosedly z krajského přeboru zajíždí v neděli na trávník Moravského Krumlova, a tak začneme nabídku domácích fotbalových utkání až v I.A třídě.

Ve skupině A hraje doma jediný zástupce břeclavského regionu. V sobotu od 16 hodin se pokusí výhody podpory svých fanoušků využít fotbalisté Slavoje Podivín, momentálně lídra tabulky, kteří hostí béčko Líšně. To naopak hraje letos v klidném středu.

Ve druhé skupině I.A třídy můžete navštívit zápas béčka MSK, které se utká s Dražovicemi. Zápas jedenácté rezervy břeclavského týmu, která prohrála v minulém kole s vedoucím Kyjovem jen těsně 0:1, začíná v sobotu v 16 hodin. Soupeř z Vyškovska přijede na jih Moravy z osmé pozice určitě také se záměrem bodovat, jelikož ve vyrovnané tabulce je jen pět bodů od sestupových příček.

Jedno z derby našich regionálních týmů čeká příznivce Lanžhota a Tvrdonic. Tyto dva týmy, vzdálené od sebe jen čtyři kilometry, se utkají v neděli od 16 hodin na lanžhotském stadionu Na Šlajsi. Domácí Lanžhot bude mít o motivaci postaráno. Bude chtít svému podlužáckému soupeři vrátit podzimní porážku 2:3 z tvrdonického hřiště.

„Já osobně to derby tak neprožívám, ale je jasné, že mezi diváky a myslím, že i mezi hráči, jsou ty podlužácké derby něčím zvláštní. Kluci se znají, je to pro ně prestižní. Navíc v derby není favorita, takže to nebude nic lehkého. Do zápasu nastoupíme snad v kompletní sestavě, jen Gál byl přes týden nemocný, ale snad se dí do neděle do pořádku,“ dává nahlédnout před zajímavým derby do kabiny trenér Lanžhota Antonín Michálek.

Šlágr kola čekají i ve skupině C v I.B třídě. Momentálně vedoucí Lednice bude v neděli od 16 hodin hostit podzimního mistra z Hroznové Lhoty, kterému však vstup do jara vůbec nevyšel a propadl se na čtvrté místo.