Třetí celek I.A třídy skupiny B by chtěl svou podzimní pozici za suverénní dvojicí Ratíškovice-Bořetice minimálně obhájit. „Naší prioritou není postup, jsme v této soutěži spokojení. Ale pokud Bořetice proženeme co nejvíce, budeme spokojení," nechal se slyšet lednický asistent trenéra Petr Forman.

Ten s kolegou Pavlem Bartálem vídá své svěřence pravidelně třikrát týdně už od 17. ledna. „Začali jsme trénovat v Mikulově v hale, chodíme tam i na spinning. Je to spíš kondiční příprava v podobě kruhových tréninků a her. Nejsme zastánci dlouhých výběhů, spíš se zaměřujeme na dynamiku, výbušnost a sprinty," popsal Forman, co si na své svěřence připravil.

Ti během prvního měsíce tréninku uvidí balon jen sporadicky. První utkání je čeká až na konci února, kdy přivítají na domácí umělce v derby Valtice. Následovat budou ještě tři další utkání. A dojde i na soustředění, i když v domácích podmínkách. „Budeme několik dní v penzionu v Lednici, doma máme ideální podmínky, halu, hřiště, nemusíme nikam cestovat," pokyvuje hlavou Forman.

Největší zimní ztrátou je samozřejmě odchod Fobla. „Mira to chce zkusit alespoň půl roku v Rakousku, my mu v tom bránit nebudeme. Jsme dohodnutí, že dál bude trénovat s námi," přiblížil podrobnosti odchodu hlavního lednického exekutora penalt a trestných kopů Forman. Kromě Fobla ale může Moravan přijít i o ofenzivního záložníka Marka Svobodu, kterého zkouší třetiligová Břeclav.

Na straně příchodů je jasné, že musí přijít hrotový útočník. A hlavně hotový střelec. „Miru bude těžké nahradit, i proto jsme si vyhlédli hned tři ofenzivní hráče. Prvním je Zdeněk Kuřil, bývalý hráč Lanžhota nebo Charvátské Nové Vsi, další dvě zkoušená jména si zatím nechám pro sebe. Je důležité, aby si minimálně jeden z nich dobře sedl s naším druhým útočníkem Jarou Holešínským," připomněl lednický asistent trenéra druhou klíčovou postavu svého týmu, kapitána Moravanu a nejlepšího okresního fotbalistu roku za rok 2014.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA:
23.2. Lednice – Valtice (UT)
27.2. Lednice – Podivín (UT)
14.3. Lednice – Bořetice (UT)
21.3. Miroslav – Lednice (tráva)

Zimní odchody: Miroslav Fobl (Rakousko), Marek Svoboda (na zkoušku v MSK Břeclav).
Možné příchody: Zdeněk Kuřil a další dva hrotoví útočníci.

Zatímco leden byl v podání fotbalistů podivínského Slavoje ve znamení tvrdé dřiny, v únoru se k ní konečně přidá i atmosféra přípravných zápasů. Předposlední tým I. B třídy skupiny C bude ladit formu na důležité jaro na umělých trávnících v okolí

A změny? Jak už bývá u podivínského klubu zvykem, žádné převratné novinky se čekat nedají. Důležitou rošádou je návrat trenéra Karla Švestky staršího na lavičku prvního týmu, jehož na střídačce doplní stávající kouč Bronislav Krška.

O záchranu krajské soutěže se zřejmě popere stejný kádr jako na podzim. Na zkoušce je v Břeclavi pouze obránce Nevěděl. Seznam případných posil je zatím také prázdný, do konce února se to ale může změnit.

Se záchranou Podivínu zřejmě nepomůže jeho bývalý kapitán Martin Martečík. Ten sice z pracovních důvodů ukončil angažmá v Rakousku, jde ale na fotbalový odpočinek. Ve hvězdách je i případný návrat ofenzivního rychlíka Petra Dohnala.

Přípravná utkání:

1.2. 12:00 Šakvice (v Mikulově)
7.2. 17:00 V.Pavlovice (Dubňany)
14.2. 12:00 Březí (v Mikulově)
21.2. 14:00 Mikulov (v Mikulově)
27.2. 19:00 Lednice (v Lednici)
1.3. 12:00 Kostice (v Mikulově)
15.3. 14:00 Hustopeče (Lednice)
21.3. Mor. N. Ves (dle počasí)