„Byl to rozlučkový zápas se sezonou proti odevzdanému soupeři. Jsem rád, že jsme se aspoň na poslední zápas dali po těch dost vysokých porážkách, zraněních a vyloučeních dohromady a spravili jsme si reputaci," těšilo Petra Formana, kouče Lednice, který před týdnem nahradil odcházejícího Miroslava Pekárka, jenž má trenérskou nabídku z Rakouska.

Velká nad Veličkou přijela do Lednice jen s jedenácti hráči, navíc bez opor Sládečka s Petrem Kohůtem. Od prvních minut tak bylo jasné, že domácí budou mít cestu za třemi body v obrovském vedru ulehčenou.

Poprvé padl obranný val Kordárny už po pěti minutách, kdy se z malého vápna trefil Fobl. Pak mohli diváci sledovat, jak domácí zahazují jednu tutovou šanci za druhou. Například Pálka z pěti metrů přestřelil branku a Fobl po sólu přes celé hřiště trefil jen tyčku. Lednický sniper měl v zápase spoustu střelecké smůly, když trefil podruhé tyč i ve 40. minutě, kdy mu balon doslova přihrál na nohu stoper Velké. Do kabin se tak šlo jen za stavu 1:0 pro Lednici.

Až po změně stran se Moravan rozstřílel. Ve 48. minutě našel Fobl ve vápně Holešínského a kapitán domácích z voleje napálil míč do sítě. O dvě minuty později si oba situaci zopakovali, jen na druhé straně hřiště a v obrácených rolích. Holešínský Fóbla ve vápně doslova nastřelil a ten musel dát gól, i kdyby nechtěl.

Čtvrtý gól Lednice sudí oprávněně neuznal kvůli faulu, po hodině hry potřetí v zápase Fobl orazítkoval tyč. Svou střeleckou smůlu ale bral s úsměvem. Velká měla ve druhé půli jen jednu tutovku, ale Pavlinec přečíslení tři na jednoho zakončil střelou z malého vápna mimo Drobiličovu branku.

Pak už Lednice nechávala opět vyniknout mladého brankáře Velké. Ten chytil ještě tygřím skokem tutovku střídajícího Markoviče, ale v 74. minutě mu Kouřílek bombou z druhé vlny nedal šanci. Hostům už bez střídání nezbývaly síly, a tak se Moravan dál bavil fotbalem. Na 5:0 natřikrát doslova dokopal do sítě balon Pekárek a svůj odchod z Lednice si osladil alespoň brankou. O pět minut později ho pak napodobil Markovič, který uzavřel na konečných 6:0 a sklidil zasloužený potlesk diváků.

„Dáme si teď chvíli oddych. Pak budeme s hráči mluvit o tom, kdo bude pokračovat, kdo odejde nebo ukončí kariéru. Snad se nám podaří udržet kádr co nejvíc pohromadě," dodal Forman.

TJ Morava Lednice – Kordárna Velká nad Veličkou 6:0 (1:0)

Branky: 5. Fobl, 48. Holešínský, 50. Fobl, 74. Kouřílek, 81. Pekárek, 88. Markovič

ŽK: bez karet