„Zatím trénujeme čtrnáct dnů,“ uvedl předseda klubu Kamil Kasala. Během této doby dokázali Ledničtí zvítězit na tradičním Pohárovém turnaji starostů Lednicko– valtického areálu, kde porazili týmy z okresního přeboru – Hlohovec a Charvátskou Novou Ves. A v neděli rozprášili nováčka druhé skupiny I.A třídy Bořitov 5:1.

Nyní mají před sebou dva těžší soupeře – nováčka krajského přeboru Podivín a Krumvíř, který v přípravě udolal i divizní Hodonín. První víkend v srpnu zajíždějí k pohárovému utkání do Hustopečí. „Bude to pro nás generálka na soutěž. Je pro nás povinnost přejít dál do dalšího kola poháru,“ řekl Kasala. V případě úspěchu by Moravan přivítal Novosedly.

Pro Lednici je ale stěžejní nová sezona I.A třídy, do níž vstoupí v sobotu 13. srpna duelem s posílenou Velkou nad Veličkou. „Jsme nováček, ale máme celkem silné mužstvo. Utkání s Podivínem nám ukáže, jak jsme na tom. Ale přepokládám, že budeme schopní hrát na nějaký klidný střed tabulky. Budeme se o to snažit,“ prohlásil předseda lednického klubu.

Moravan nehlásí žádné odchody. Naopak obránce Ladislav Dvořáček změnil hostování z Tvrdonic na přestup. Na hostování ze Zaječí přišel záložník Tomáš Pálka. „Je to šikovný hráč do základní sestavy,“ podotkl Kasala.

Útok má Lednice klasicky kvalitní, což se potvrzuje i v přípravě. Úderné duo Holešínský, Fóbl se trefilo ve třech zápasech už devětkrát.

Lednice by mohla v I.A třídě čeřit vody v popředí tabulky. „Neznáme moc mužstva z Hodonínska a nevíme, jak se posilují. Od nás z Břeclavska bude určitě silný Lanžhot, který beru jako spolufavorita soutěže. Nic náhodě neponechají ani Rakvice, které máme ve druhém kole a moc se na ně těšíme,“ dodal Kasala. (pt)

Příprava Lednice
Pohár Lednicko–valtického areálu: Semifinále: Lednice – Hlohovec 3:1, Fóbl 3. Finále: Lednice – Charvatská Nová Ves 4:1, Fóbl 2 a Holešínský 2.
Lednice – Bořitov 5:1, Fóbl 2, Wolgemuth, Kříž, Dvořáček.
Další zápasy: Lednice – Podivín (31. 7.), Lednice – Krumvíř (3. 8.), Hustopeče – Krumvíř (KP: 7. 8.).