Jediná branka z počátku druhého poločasu rozhodla okresní derby mezi Lanžhotem a Lednicí. Zároveň také určila, že se vítězní hosté vyhoupnou po dvanácti kolech na první příčku letos velmi vyrovnané I. B třídy.

Na zápas dvou předních celků soutěže si našel cestu zástup příznivců z obou táborů. Úvod utkání patřil Lednickým, kteří byli aktivnější. Zanedlouho se však role vyměnily a byli to hosté, kteří diktovali tempo bojovného zápasu.

Po půlhodině hry se síly zcela vyrovaly, na pořádné šance však čekali diváci marně. Domácím se nedařilo přesně zacílit, a tak míče létaly prakticky jen kolem tří tyčí. Hosté tento stav nedokázali nijak zlepšit, vedlo se jim podobně.

Z kabiny zřejmě odcházeli s větším odhodláním svěřenci trenéra Michálka, neboť se jim podařilo skórovat ani ne minutu po zahájení druhé půle.
Po odraženém míči se do balónu z hranice šestnáctky opřel hostující kanonýr Fóbl a poslal jej přesně do míst, kde na něj zkušený brankář domácího Lanžhota Bartoš nedosáhl.

Na vyšší rychlostní stupeň po inkasované brance přeřadili Lanžhotští, stále však bez potřebného brankového vyjádření.
Hosté se soustředili na precizní bránění, navíc se rozhodně nesnažili pospíchat.
Ve vysunuté obraně domácích se objevovaly skuliny, z nichž jednu mohl soupeř potrestat.

To by však Ševčík, který po ideální Holešínského přihrávce utíkal sám na Bartoše, musel trefit jinam než do gólmana. Vyražený míč ještě zkoušel centrovat na zadní tyč, Markovič jej však poslal nad břevno. To byla nejvážnější příležitost celého zápasu.

„Měli jsme více šancí, takže to naše vítězství je asi zasloužené. Po naší brance jsme to zavřeli. Navíc jsme to měli Ševčíkem ještě potvrdit,“ hlásil po výhře trenér Lednice Antonín Michálek.

Domácí kouč Ladislav Libuša litoval, že neměl k dispozic kompletní kádr. „Navíc jsme vůbec nehráli naši hru po křídlech a nepřipravovali jsme si šance,“ hodnotil Libuša.