Sice už se nebudou moci tak pravidelně spoléhat na pomoc špílmachra Jaroslava Holešínského, ale návrat snipera Miroslava Fobla nebo příchod ex-podivínského tahouna Zdeňka Očenáška jsou slušnou náplastí na díru v ofenzivě účastníka I.A třídy z Lednice.

Už první zápas ukázal, že Lednice by v útoku neměla mít problém. Blatnici dala čtyři branky. Jenže také čtyři dostala. „Na obraně musíme ještě zapracovat, směrem dopředu to ujde, ale vzadu jsme měli často okénka," asistent trenéra Lednice Petr Forman, kde tým zatím tlačí bota.

Hráči si musí chvilku sednout. Změn je totiž v kádru Moravanu více. Michal Kříž ukončil kariéru, do Zaječí se vrátil útočník Tomáš Pálka a krajní obránce František Machovský odešel do Rakouska. Jaroslav Holešínský už z rodinných a pracovních důvodů nebude hrávat v áčku pravidelně.

Jeho kapitánskou pásku převzal v prvním podzimním zápase další veterán týmu Ladislav Dvořáček. Nejspíš za zásluhy. „Kapitána jsme nijak nevolili, prostě to na Laďu padlo," smál se Forman.

Místo zmíněných odchodů Lednice přivedla obránce Romana Vejvančického z Hustopečí, záložníky Radka Sedláčka z Hlohovce a Zdeňka Očenáška z Podivína.

„Romana jsme mohli sledovat dlouhodobě v různých týmech na okrese, Radek je vlastně Ledničan, jen se po nějaké době vrací se domů. A se Zdeňkem Očenáškem už jsme byli předběžně dohodnutí asi před půl rokem," okomentoval předseda oddílu Kamil Kasala příchody nových tváří.

Ledničtí navíc dotáhli přestup útočníka Zdeňka Kuřila z Charvátské Nové Vsi a získala na hostování brankáře Lukáše Polacha z Břeclavi.

„Jožka Hanzel je i v osmatřiceti pořád dost ohebný, ale bude rád, když za něj občas někdo zaskočí. Brankářů na okrese je málo a Lukáš v MSK neměl místo. Potřebuje chytat," okomentoval angažmá mladého gólmana Kasala.

Lednice chce hrát znovu na špici. „Rozhodně chceme do popředí tabulky, tým na to má. Neradi bychom klesali níž, než se poslední roky pohybujeme. Tomu jsme podřídili i výběr hráčů. Oslovili jsme jich v létě asi patnáct, vyšla třetina," dodal Kasala.

Omladit, ale neztratit na kvalitě. To je zdá se heslo lednického klubu. Další kola ukáží, jak bude tým úspěšný.

SOUPISKA LEDNICE – PODZIM 2015:

Brankáři: Hanzel, Polach

Obránci: Vejvančický R., Dvořáček (K), Wolgemuth T., Wolgemuth D., Sedláček Rom., Herman

Záložníci: Šidlo, Očenášek, Janulík, Svoboda, Sedláček Rad., Kouřílek

Útočníci: Fobl, Pekárek, Kuřil, Holešínský, Sirotka

Trenéři: Pavel Bartal a Petr Forman