Tři hattricky, v posledním zápase dokonce čtyři branky v síti Dražovic. Celkem nevídaná bilance. „Asi mám životní formu, ale vyplývá to ze hry. Spoluhráči mne víc nehledají, prostě funguje dlouholetá spolupráce s Jarou Holešínským, který tuší, kam si naběhnu a já pak mám za úkol už jen dostat míč do sítě. Ale čím víc se mi střelecky daří, tím méně dává branek on sám," směje se na oko lednický rodák v narážce na spousty spálených šancí svého dvorního nahrávače v posledních dvou zápasech.

Foblovy branky jsou ovšem zásluhou funkčnosti celého mužstva. „Trenér Bartál dal naší hře řád, je pak mnohem snazší dávat branky. Žádný soupeř nás letos vyloženě nepřehrál. I proto se dostávám za zápas třeba i do pěti šesti gólových šancí. Dřív to byly třeba jen jedna nebo dvě," zamýšlí se útočník, jehož zdobí i brilantní zahrávání přímáků i pokutových kopů.

Jeho návrat na hrot útoku se vyplácí, dřív totiž hrál ve středu zálohy. „Trenér hledal systém a moje hra s Laďou Dvořáčkem ve středu hřiště se mu zamlouvala. V útoku byl Tomáš Pálka. Teď jsme si pozice vyměnili. Vepředu jsem rád a myslím, že je to vidět," kvituje trenérův tah Fobl, jenž dal téměř polovinu branek týmu.

Jeho excelentní střelecká bilance zatím uniká očím týmového pokladníka. „V kabině se ke mě kvůli hattrickům ještě nikdo nehlásil, ale oni mi to na konci podzimu spočítají a určitě budu muset něco zaplatit," přiznává bez okolků.

S Lednicí spojil Fobl, jenž prošel mládežnickou akademií Slovácka, posledních šest let. Jeho rekordem je 27 vstřelených branek v I.B třídě. I tuto metu může letos překonat, a to se ani nebude muset držet dosavadního průměru dvou branek na zápas. „Kdysi v žáčcích jsem ale dal 76 branek za sezonu," hlásí hrdě. Přesto věří, že není jedinečný „Kdybych se zranil, určitě by mě v Lednici někdo nahradil."

Jediný, kdo by jej mohl na čele tabulky střelců ohrozit, je lanžhotský útočník Petr Darmovzal s jedenácti brankami v osmi zápasech. Fobl to ovšem nijak neprožívá. „Na tabulku střelců a svůj náskok jsem se pořádně díval až po posledním zápase," tvrdí útočník, jehož strýcem byl Zdeněk Pavlů, dlouholetý hráč a funkcionář Moravanu.

Jen doma jeho střeleckou potenci nikdo neocení. „Manželku fotbal nezajímá, doma moje góly nikoho neberou. Musím dělat ústupky, abych vůbec mohl na fotbal," dodává s úsměvem Fobl.