Domácí hráči hned v úvodu zápasu ukázali drápky. Svatyni břeclavského brankáře ohrozil hned dvakrát Zapalač. Bylo to ale naposled, protože břeclavští hráči se stáhli ještě víc dozadu a pro znojemské hráče tak přestalo být možné vstřelit branku. Přispěla k tomu ještě nepřesnost přihrávek a smůla v zakončení.

Taktika stáhnout se dozadu byla předem daná, ale i sám trenér přiznal, že tohle už bylo moc.

„Měli jsme v taktickém plánu nepustit domácí hráče ke hře. Ale v taktickém plánu jsme měli daleko větší odvahu hrát dopředu, což se nám moc nedařilo,“ mračil se první muž břeclavské lavičky Jiří Fryš.

Ve druhém poločase pak bylo k vidění jen několik málo šancí na obou stranách. Žádná však nebyla zakončena úspěšně, a tak téměř šest set diváků odcházelo po bezbrankové remíze. Nebyli z toho však zklamaní jen oni, ale především trenér Michal Sobota.

„Podzim jsme samozřejmě chtěli zakončit vítězstvím a očekávali jsme, že to bude přesně takový zápas, kde budeme jen dobývat, dobývat a dobývat soupeře. Bohužel jsme v první půlce neměli moc toho štěstíčka při šancích. Druhou půlku se soupeř zatáhl ještě mnohem víc a my už jsme se nedostávali do šancí. Neměli jsme už žádnou šanci a nic nám do soupeřovy branky nespadlo,“ smutně kroutil hlavou Sobota.

Na Břeclav se znojemský tým připravil důkladně, dokonce po nepříliš vydařených utkáních pro útočníka Doubka pozměnil trenér Michal Sobota malinko sestavu.

„Doubek nenastoupil od začátku, protože už proti Jihlavě nepodal zrovna optimální výkon. Takže jsem tu sestavu zkusil trošku jinak, ale zklamal mě i Tomáš Lukáš, který na hřiště šel od začátku už nevím pokolikáté a pořád hraje takovej ustrašenej. Pro mě je dneska zápas s Břeclaví velkým zklamáním,“ dodal Sobota.

S utkáním obecně nebyl spokojený ale trenér hostů. „Byli jsme velice málo nebezpeční a hráli jsme nepřesně,“ okomentoval hru svých svěřenců.

ZNOJMO – BŘECLAV 0:0

ZNOJMO: Hrubý – Hříbek, Jonov, Mička, Šilinger – Lukáš (70. Doubek), Vavřík, Podzemský, Zapalač – Kováč, Krhút. Trenér Michal Sobota.
BŘECLAV: Hladký – Michal, Doležal, Schwarz, Demjanovič – Koryčánek (46. Čermák, 88. Kočíř), Simandl, Dvořák, Jakubovič, Ivančic – Svoboda. Trenér Jiří Fryš.
Rozhodčí: Proske.
ŽK: Podzemský – Jakubovič, Svoboda, Hladký, Kočíř.
Diváků: 571.