Vaše kariéra je spjata především s Vyškovskem. Proč budete letos působit právě v Bavorech?

Známe se s Milanem Valochovičem, trenérem Bavor a věděl jsem, že tam hraje spousta mých spoluhráčů či protihráčů. Teď jsem začal podnikat a mám to kousek do Rakouska. Chci hrát a trénovat a v Bavorech to mám po cestě. Ve Vyškově by to nešlo.

Jaké byly první dojmy ze samotné obce či klubu?

Mě se líbí samotné Bavory , i stadion a zázemí, to je krásné. Překvapilo mě, že je tam plnou fotbalových a skromných hráčů. Kluci jsou výborní. I parta.

Čeho chcete v této sezoně dosáhnout?

Zatím to nedokážu posoudit, protože jsem krajský přebor nesledoval. Podle toho, co jsme zatím odehráli. Podle toho, jak budeme dávat góly, tak se taky umístíme.

Mě by ale spíš zajímalo, co očekáváte vy osobně…

Tak to je dobrá otázka. Ani nevím, co mám říci (úsměv). Nerad prohrávám, i když to umím, ale chci vyhrávat. Chci pomoct klukům, aby se hrál dobrý fotbal. Aby jsme si dobře zahráli.

Už asi rok máte trenérskou licenci A, tedy tu nejvyšší. Plánujete tedy dráhu kouče?

Už ve Vyškově jsem trénoval přípravku. Ale musel jsem od toho upustit, protože jsem změnil zaměstnání a teď podnikám sám. Bohužel to časově nejde stihnout. To bych musel přestat hrát fotbal. Ale já jsem rád, že mi zdraví drží. Jsem na pohyb zvyklý, za těch pár let. Fotbal je prostě droga.

Vám bude za měsíc devětatřicet. Jste pořád v kondici jako když jste hrával první ligu?

S kondicí problém nemám. Spíš jde o to, že jsem marodil rok s kolenem, když jsme byl s jedním na třetí operaci. Mám špatné chrupavky, operovali mi menisky. Koleno už ale drží, odehrál jsem celou sezonu v divizi.

Vaše silná stránka je ale přeci jen v něčem jiném. Na hřišti to oběhají ti mladší, ne?

Určitě nebudu běhat nesmyslně (smích). Raději budu přihrávat přesně, ať se nemusím hnát zpátky.

Za svoji ligovou kariérou jste prošel kolem desítky klubů. Jaké proto máte vysvětlení?

Asi mě to potkalo hned v Baníku, kdy jsem zároveň studoval vysokou školu. Jeden trenér mi řekl, že chytré lidi v mužstvu nepotřebuje. Ono se to se mnou táhlo. Vím, že jsem spoustu věcí mohl udělat jinak. Myslel jsem si nejchytřejší. Říkal jsme věci co jsi myslím. Taky jsem se dostal do mužstev, které měly finanční problémy, třeba v Bohemians, nebo v Drnovicích.

Právě v Drnovicích jste ale asi prožil nejlepší roky své kariéry…

Rozhodně ano, nejlepší to bylo v Drnovicích. I když tam nebyly peníze, dokázali jsme udělat osmé místo. Prostě skvělé se vším všudy.