(Ne)překvapil tím mnohé. Patří mezi ně například Vladimír Malár, osobnost Hrušek hrajících okresní přebor. „Osobně se známe, strávili jsme spolu v Plzni rok. Na soustředěních jsme spolu bydleli na pokoji, vídali jsme se i mimo hřiště. O to hůře se mi jeho případ komentuje," nezatíral bývalý útočník Poštorné, Hodonína, Starého Města, pražských S či právě Plzně.

Ačkoliv Limberského příběh s nehodou, omluvou a následně znevažující oslavou mnoho lidí odsoudilo, Malár nepochybuje, že si opora úřadujícího českého mistra provinění uvědomuje. „Určitě si oddechl, že incident zůstal u materiální škody. Měl by si ale uvědomit, že je reprezentantem a vzorem pro mládež. Je jasné, že i sportovec je pouze člověk a pivo si může dovolit dát. Otázkou je však množství a v jaké situaci to udělá. Hlavně však neměl sednout za volant," nechal se slyšet exligový útočník.

„Musí za něj běhat"

Excesům se ale nevyhnou ani fotbalisté v nižších soutěžích. Pravda, sport je neživí a nároky jsou nižší. Přesto prohýřená noc a následně matný výkon v zápase dopadá na celý tým. „Byť se kluci fotbalu věnují ve svém volném čase, vždy mi vadí, když někdo před zápasem pije. Jedno dvě piva beru, ale jakmile se někdo vrátí nad ránem a nastoupí, je to velmi poznat. Spoluhráči za něj musí běhat, aby se to neodrazilo na výsledku. Po tréninku si ale pivo dáme, to snad nevadí nikomu," líčil Malár.

Bývalý trenér A týmu Velkých Pavlovic a nynější kouč tamní mládeže Luděk Šefránek zažil ve své kariéře podobné případy jen výjimečně. „Možná jsem měl štěstí. Nižší soutěž až tolik nevyžaduje dodržování životosprávy, přesto jsme to ale po klucích chtěli," tvrdí Šefránek. Alkohol neřešil u dospělých, ale překvapivě u dorostence. V týmu měl nadaného hráče se zkušenostmi z větších klubů. „Ačkoliv byl fotbalově na výši, dokázal přijít opilý. Z tréninku jsme ho tehdy poslali domů. Důrazně jsme si s ním promluvili, od té doby si už dával pozor. A nebo byl tak šikovný, že to nebylo poznat," sdělil trenér s pousmáním.

Malár i Šefránek se shodli, že u případných prohřešků mají vhodnější pozici opory. Jednoduše: nad nejlepšími hráči lze přivřít oko. „To bylo a asi i bude vždycky," přikývl kouč.