Fotbalová sezona skončila sice teprve před týdnem a hráči si od míče odpočinou, již nyní je ale známo rozlosování poháru ČMFS na příští sezonu. MSK Břeclav loni překvapil.

V prvním kole měl více štěstí v penaltovém rozstřelu než domácí Hrušovany nad Jevišovkou, stejně jako ve druhém kole proti prvoligovému Brnu. Poté přišla jednoznačná tříbranková záležitost v Rousínově. Ve čtvrtém kole poháru přijela do Břeclavi dokonce pražská Sparta.

Na břeclavském stadionu se tísnily čtyři tisíce lidí, návštěva, o které si na domácích třetiligových zápasech může vedení zatím nechat jen zdát. Pro Břeclavské byl zápas s pozdějším mistrem ligy konečnou, prohráli 0:2. Sparta se posléze probojovala až do finále poháru, který nakonec také vyhrála.
Ani letos by to pro břeclavský klub nemuselo vypadat beznadějně. V prvním kole zavítají do Boskovic, letos dvanáctého týmu divizní tabulky. Papírově by tedy mohla Břeclav přes svého soupeře přejít. Ve druhém kole se MSK utká s vítězem duelu divizních Hrušovan s Bystrcí, která příští sezonu bude soupeřem Břeclavských ve třetí nejvyšší soutěži.

Pokud se Břeclavi podaří přejít i přes tohoto nebezpečného soupeře, pravděpodobně přijede na její hřiště další pražský tým, znovuoživší Bohemians. Klokani, kteří letos postoupili opět do první ligy, jsou v případě vzájemného zápasu s Břeclaví zárukou vynikající návštěvy a atmosféry. Fanoušci zelenobílých neváhají se svým týmem cestovat i na velké vzdálenosti a prvoligový celek je rozhodně garantem kvalitního fotbalu.

Pokud by se hráčům MSK povedlo přejít i přes tohoto soupeře, ve čtvrtém kole by se vrátili o jeden rok do minulosti. Podle losu by se jim do cesty opět postavila Sparta, která bude pohárové vítězství obhajovat. K tomuto ale Břeclavským chybí překonat ve třech kolech tři soupeře.
První kolo odehrají hráči MSK již 29. července na hřišti Boskovic, v případě postupu si druhé kolo zahrají 5. září. Třetí kolo, ve kterém se možná postaví proti pražským Bohemians, se bude hrát 26. září.