Čas lenošení je pryč. Začíná nejméně oblíbená část sezony všech hokejistů napříč soutěžemi. Letní suchá příprava. Místo ledu jen výběhy do přírody nebo atletický ovál. K tomu fotbálek. Přesně tak vypadají plány břeclavských hokejistů od začátku května až do konce června.

S kostrou břeclavských odchovanců začala suchá příprava břeclavských hokejistů. Trenérské duo zůstává v Břeclavi stejné jako vloni, Michalu Konečnému s Petrem Žurkem se napoprvé v kabině hlásilo dvanáct převážně místních hokejistů, další měli ještě omluvenky kvůli nemocím, zraněním nebo studijním povinnostem. Do tréninku se absentéři zapojí postupně.

„Trénovat budeme každý všední den odpoledne kromě pátku. Třikrát budeme na zimním stadionu na ploše nebo v posilovně, budeme vybíhat do okolí. Jednou týdně bychom chtěli zajít i na atletický ovál na Lokomotivu. Není nás sice na začátek přípravy tolik jako v minulých letech, ale ta kostra odchovanců, co tu měla zůstat, tu je. Chodil by s námi měli i někteří kluci, kteří loni hrávali za béčko. Alespoň se teď s klukama v tomto počtu dá pracovat, když nás bylo od začátku třicet, bylo to těžké," přibližoval nahlas hlavní trenér Lvů Michal Konečný, který v Břeclavi kroutí už devátou sezonu.

Jak už majitel klubu Patrik Vašíček v hodnotícím rozhovoru avizoval, v sezoně 2013/2014 úzký rozpočet břeclavského klubu nenakyne. Spíš naopak. I proto se dala očekávat řada odchodů. Další ztráty se daly očekávat, protože se řada mladých hokejistů v loňské sezoně v dresu Břeclavi slušně zviditelnila a zkusí to ve vyšších soutěžích.

To je příklad obránců Jakuba Šaura, který zkouší štěstí v mateřském Znojmě, nebo Martina Dufka, jenž je na zkoušce v prvoligovém Hradci Králové. Ambice odejít do zahraničí má i nejproduktivnější hráč Lvů z loňské sezony Martin Bartoš.

Už na konci loňské sezony se zařadil do kádru extraligového áčka Komety Brno Tomáš Dujsík, a tam také začal letní přípravu. Na farmu Komety, do prvoligové Třebíče, míří trio loňských Lvů Daniel Zelenka, Tomáš Dittrich a Martin Zábranský. Obránce Štěpán Koukal to zase zkusí v sousedním Hodoníně.

V kolonce příchodů zatím najdeme jen dvě nová jména. Z béčka Lvů se na prvním tréninku objevil Filip Hrbatý, který v Břeclavi loni hrával za béčko Břeclavi. Pětadvacetiletý útočník momentálně hraje za muže inline hokej a trénuje tu mládež. Druhým novicem je dvacetiletý obránce Jakub Máša z Brna. Ten vloni působil část sezony i v sousedním Hodoníně.

„Spoustu kluků sice po loňské sezoně odešlo, nahradí je ale zase jiní. Nebojím se, že bychom mužstvo neposkládali. Dál jsme dohodnutí na spolupráci s brněnskou Kometou, odkud někdo přijde, a přihlásili se mi i kluci, kteří už to u nás kdysi zkoušeli. Ty pozveme až přímo na led, na který vyjedeme na přelomu července a srpna. Až tam se uvidí, jak se mužstvo poskládá," říká osmačtyřicetiletý trenér a pokračuje.

„Třeba gólman Dan Zelenka je teď na zkoušce v Třebíči, ale kdyby tam neuspěl, chtěl by dál pokračovat v Břeclavi. Mohl by se vrátit třeba i obránce Ondřej Nedvěd, který už letos nemůže lvůli svému věku pokračovat v juniorské KHL. Toho bych tu v Břeclavi uvítal," dodal Konečný.

KDO V BŘECLAVI TRÉNUJE?

Brankář: Josef Michálek

Obránci: Marek Dora, Jiří Novák, Patrik Máša, Kamil Nekoranec,

Útočníci: Ondřej Bartoš, Lukáš Bolfík, Filip Hrbatý, Jan Kuriál, Ondřej Lechner, Patrik Medřický, Roman Průdek, Libor Vlašic, Radek Zháňal

Individuální tréninky v Brně: Tomáš Popolanský, Marek Papp

Otazníky: Peter Beneš, Petr Jurča, Filip Hübner, Radim Lenkovič, Vladan Sedláček, Marek Nešpor, Luboš Strapina, Ondřej Nedvěd

Odchody: Jakub Šaur (na zkoušku do Znojma), Tomáš Dujsík (návrat do Komety Brno), Štěpán Koukal (na zkoušku do Hodonína), Daniel Zelenka, Tomáš Dittrich a Martin Zábranský (všichni na zkoušku do Třebíče), Martin Dufek (na zkoušku v Hradci Králové), Martin Bartoš (zahraničí)

Příchody: Filip Hrbatý (přesun z B-týmu Lvů), Jakub Máša (loni Hodonín)