„Hledej si místo někde jinde!“ Tuhle nepříjemnou větu se v pondělí na tiskové konferenci dozvědělo několik hráčů prvoligové Tescomy.

Je mezi nimi i hrušecký odchovanec a bývalý hráč Tatranu Poštorná Vladimír Malár.

„Na pravé straně jsme měli přetlak, takže jsme Krausovi s Malárem řekli, že si mohou hledat angažmá. Do přípravy s námi už na začátku ledna nepůjdou,“ sdělil trenér a ředitel posledního klubu ligové tabulky Ladislav Minář.

Z výkonnostních důvodů Zlín už dříve opustili obránce Miloslav Penner a záložníci Gejza Baranyai s Tomášem Kóňou.

Nezůstane ani Vít Vrtělka, který v průběhu podzimu odmítl prodloužit smlouvu a byl z prvoligového kádru vyřazen.

Právě to by mohla být voda na mlýn pro vedení břeclavského klubu. To se totiž již nějaký čas netají zájmem přitáhnout bývalého hráče Sparty i Slávie zpět na poštorenský stadion.

„Určitě jej znovu oslovímě. Bude však záležet na tom, jaké další nabídky bude mít a jestli se mu bude chtít do třetí ligy. Přeci jen tu nejvyšší hrál velmi dlouho,“ neskrýval sportovní ředitel břeclavského klubu Radek Rabušic zájem.

Takto zkušený, ligou protřelý hráč by se do mladého a ještě ne úplně zkušeného týmu, jako desáté mužstvo MSFL určitě je, zcela jistě hodil.

A mohl by tak napodobit dalšího ze slavných Poštoranů Ivana Dvořáka.

Je tu však jeden háček.

Sám hráč prý o jeho konci ve zlínském klubu nic netuší.

„Prozatím to vůbec neřeším. Nikdo se mnou nemluvil. Navíc mám ještě rok platnou smlouvu v Tescomě,“ prohlašoval Malár, který za nedlouho oslaví své třiatřicáté narozeniny.

Zdá se, že mají ve zlínském klubu potíže s komunikací.

Rok platná smlouva není podle břeclavského sportovního ředitele není zase až tak velkou překážkou.

„Pro nás je důležité, že jeho místo má ve Zlíně zaplnit někdo jiný. Proto se musí snažit, aby ho někam prodali. Je to spíše naopak výhoda,“ hlásil Rabušic.

Žádné kroky vedení MSK zatím nepodnikalo, se svým bývalým hráčem je však již dlouhou dobu v kontaktu.

„Ty navíc ještě zintenzivníme. Po Novém roku si s Laďou určitě sedneme a promluvíme si o jeho budoucnosti,“ nadnesl budoucí plány v tomto ohledu sportovní ředitel Rabušic.

Je tedy možné, že mezi několika posilami, které se v zimní přestávce na jihu Moravy objeví, bude i jedna z klubových ikon uplynulého desetiletí.

Místo v sestavě by se pro něj jistě našlo. Obzvláště když kolem pravého záložníka Radima Diviše krouží severomoravské druholigové kluby.