Rychlonohý fotbalista, který oblékal dres obou pražských „S“, se do města obuvi vrací po dvouleté odmlce. Z plzeňského mužstva nakonec odchází i přesto, že měl s ním ještě do konce soutěžního ročníku platný kontrakt.

„Myslel jsem, že smlouvu v Plzni dodržím. Zlín ale o mě projevil zájem a Plzeň mu vyšla vstříc,“ vysvětloval Malár, který za Viktorii odehrál dvaadvacet zápasů a vstřelil jednu branku. Na západě Čech se ale velké důvěře trenérů netěšil. Odehrál jen dvě celá utkání.
Malár přestup do Zlína na sklonku své fotbalové kariéry uvítal. Bude totiž nablízku svým nejbližším. „Výhodou je, že se vracím na Moravu. Z Hrušek, kde bydlím, to mám do Zlína hodinku autem,“ pochvaloval si zkušený záložník.

Někdejší ikona Tatranu Poštorná ale zanechala na západě Čech přece jen dobrý dojem. „Vláďa je profesionál, splnil vše, co jsem od něj očekával. V kabině bude chybět. Na druhé straně dostal v jednatřiceti letech dlouhodobou nabídku od Zlína, a my jsme mu proto nechtěli v přestupu bránit,“ komentoval odchod zkušeného fotbalisty trenér Levý.

Ve Zlíně, v jehož barvách v sezoně 2004/2005 odehrál šestnáct utkání, bude mít s vysokou pravděpodobností stabilní pozici v základní sestavě. „Takový zkušený hráč se nám bude moc hodit,“ glosoval s nadšením v hlase kormidelník Tescomy Pavel Hoftych.
Pokud Malár nastoupí ve zlínských barvách již o tomto víkendu, přičiní se o raritu. Tescoma se totiž představí na Letné proti Spartě, proti níž hráč už nastoupil uplynulý týden za Viktorii Plzeň. „Nevím, jestli ho nasadím, protože není zcela zdravotně v pořádku. Tahá ho sval na zadní straně stehna,“ informoval Hoftych o zdravotním stavu fotbalisty.