V minulém týdnu prohrála Břeclav 1:2 v Krumvíři s loňským příjemným překvapením krajského přeboru, poté ve Velkých Pavlovicích porazila stejným výsledkem juniorku brněnské Líšně. „I přes prohru v Krumvíři beru tuto přípravu pozitivně, mně tento zápas hodně ukázal. U některých hráčů jsem viděl vlažný přístup a na druhý den jsme pak měli nějaké pohovory. V první půli jsme si ale vytvořili asi pět gólových šancí, z nichž jsme ovšem proměnili jenom jednu. Po přestávce jsme sestavu prostřídali a pak už to takovou kvalitu nemělo. Zápas s Líšní už snesl přísnější měřítka,“ krátce zhodnotil poslední duely trenér Vladimír Malár.

Poměrně mladý kádr ještě není uzavřený, vedení klubu stále hledá posily především pro ofenzivu. „Aktuálně jsou ve hře tři jména. Jeden hrotový útočník a dva záložníci. Potřebovali bychom ještě posílit, abychom mohli splnit náš cíl, kterým je posun v tabulce zase o něco výš. V tuto chvíli je ale těžké něco předpovídat, protože nikdo pořádně neví, co s kterým týmem udělala dlouhá pauza,“ připomněl Malár, že poslední dva soutěžní ročníky se kvůli covidu nedohrály.

Jemu konkrétně nyní pomáhá fotbal zapomenout od hrůz, které nedávno způsobilo tornádo i v jeho rodných Hruškách. „U mě byly škody minimální, v podstatě jen pár popadaných tašek na střeše. Ale v části vesnice jsou popadané celé domy. Pro tyto lidi je to strašně složitá situace,“ povzdechl si bývalý ligový kanonýr.

Jeho svěřenci sehrají ještě toto úterý poslední domácí přípravný zápas s brněnskou Svratkou a v neděli už je čeká první soutěžní zkouška – pohárový duel ve Strání.