„Z angažmá nemám dobrý pocit. Zranil jsem se už ve druhém zápase. Chtěl jsem udělat kličku, ale místo toho se mi jen podlomilo koleno,“ přiblížil nešťastný začátek sezony v rakouském Hohenau bývalý ligový kanonýr Vladimír Malár.

Následovaly tři týdny klidu kvůli nataženým vazům. „Trénoval jsem jednou dvakrát týdně. Dokonce jsem zkusil ještě jeden zápas. Ale zranění se mi jen obnovilo, takže jsem to neviděl dobře,“ připomněl comeback do zelenobílého dresu ASV čtyřiatřicetiletý odchovanec Hrušek.

Tomu tak nastaly zcela jiné starosti, než jak prostřelit gólmana soupeře. Čekaly jej pochůzky po doktorech. „První mi řekl, že je to jen natažený křížový vaz. Pak jsem přešel k jinému, který mi řekl, že jej mám přetržený, a poslal mě na magnetickou rezonanci. Tam se to potvrdilo,“ trpce podotkl bývalý ligový kanonýr Synotu a Zlína.

V listopadu následovala operace. „Zatím se to hojí dobře. Nejsou s tím žádné problémy. Ale stoprocentní by koleno mělo být za šest až devět měsíců,“ nastínil rehabilitaci bývalý sparťan i slávista.

Avšak jeho tajným přáním je, že by si zahrál už na jaře. „Lékař mi doporučil nechat to až na léto. Uvidíme, jak to bude vypadat. Třeba jej ještě nějak ukecám,“ věří Malár.

Ten byl naposledy zraněný ještě, když hrával za Poštornou. „Tenkrát to byly nějaké čtyři týdny. Takže musím říct, že za celou kariéru se mi zranění vyhýbaly, bohužel za poslední rok a půl se to nějak nakumulovalo. Doufám, že nyní je to vrchol, a pak už bude všechno v pořádku,“ povzdechl si ještě nedávno břeclavský forvard.

I přes zranění se mu fotbalové prostředí na jih do Dyje líbilo. „Když je derby, tak přijde pět set diváků, což jsou slušné návštěvy. Atmosféra je fajn. Hrává se pod umělým osvětlením, což fotbalu přidá na atraktivnosti. V tomto směru je to plus oproti soutěžím v České republice,“ dodal Malár.