Již tradičně se po podzimu krčili mikulovští fotbalisté na posledním místě krajského přeboru. Pouhých devět bodů a osm vstřelených branek zlomilo vaz trenéru Jiřímu Hajskému. Místo něj přichystali mikulovští funkcionáři velké jméno. Pálavu povede mnohonásobý ligista Petr Maléř.

Kdy vám přišla nabídka na trénování Mikulova a jak dlouho jste se rozmýšlel?
Z Mikulova se mi ozvali někdy před Vánocemi. Byl jsem zrovna volný, a protože druhá nabídka padla, přijal jsem. Moc dlouho jsem se nerozhodoval.

Jak dobře znáte mikulovskou situaci, která není úplně růžová?
Abych pravdu řekl, tak ji neznám skoro vůbec. Zatím se s ní seznamuju. Vletěl jsem do toho rovnýma nohama. I když zatím se moje smlouva teprve dolaďuje. Znám Mirka Poredského, kterého jsem trénoval v Brně a od toho sbírám informace.

Není pro vás krajský přebor krokem zpátky? Vždyť jste trnénoval rezervu Brna a dělal asistenta ve Zlíně.
Mikulov na tom sice není slavně, ale na druhou stranu je to výzva. Všechno je to ale o hráčích. Potřebuji se seznámit se stávajícím kádrem a dávat to postupně dohromady. Věřím, že se to tady zvedne.

Využijete svých kontaktů v bývalých působištích? Mám na mysli samozřejmě především Brno. Přijde odtamtud někdo?
Tak já si myslím, že ti kluci mají určitě vyšší ambice. Tam to bude jedině o tom, že by chtěli pomoct. Kluci z juniorky chodí do divizí a jiných klubů třetí ligy. Samozřejmě pokud tam bude někdo takový, komu se bude chtít Mikulovu v krajském přeboru pomoct, tak ho rádi uvidíme. Přemlouvat je ale samozřejmě nemůžu a nebudu. Bude to jenom o tom, že chtějí hrát a ukázat se, a postupně jít nahoru.

Jaké byly vaše první kroky ve funkci? Už jste vedl nějaké tréninky?
Ano. Už jsme minulý týden od úterý trénovali, takže za sebou máme tři tréninky. Zatím se s mužstvem seznamujeme. Ze záčátku to bylo takové oťukávání. S hráči problém nebude. Už nás bylo dvanáct, takže se to postupně zvedá.

Jaký dojem na vás zatím mužstvo udělalo, co se týče kvality kádru nebo fotbalovosti?
Myslím, že fotbalově to není špatné. Ale jsou to první tréninky, nevím, jak budou hráči reagovat pod tlakem. to se teprve všechno ukáže. Ale určitě něco umí a jde o to, prodat to na hřišti.

Na co se zaměříte v zimní přípravě? Jste typ trenéra, pod kterým se hlavně běhá?
Ne, já jsme spíš trenér, který chce balón. Samozřejmě pro nás je klíčové zlepšit produktivitu, doplnit kádr nějakým útočníkem, který bude umět dávat góly. Těch osm vstřelených branek za podzim je strašně málo. My potřebujeme na jaře vyhrát osm zápasů, což je víc než polovina. Nic jiného nám nepomůže.