Ve 4. kole zdolali starší dorostenci MSK na vlastním hřišti kvalitní tým Hanácké Slávie Kroměříž 1:0, do tabulky si připsali cenné tři body a posunuli se na čtvrtou příčku. Už nyní mají na svém kontě více bodů než za celý loňský podzim.

Na dobrý výsledek s Kroměříží ukazoval již začátek zápasu. Ve druhé minutě byl pronikající Tomáš Horčička faulovaný v šestnáctce hostí a Ivo Tetur si postavil míč na značku pokutového kopu. Jeho střela ale jen otřela z vnějšku tyč kroměřížské branky.

Pak měl Tetur ze hry druhou příležitost ke skórování. Dostal kolmou přihrávku od Marka Horčičky, ocitl se sám před brankářem Hanácké Slávie, ale nepřekonal ho.

To se podařilo ve 26. minutě Tomáši Novákovi. Po střele Daniela Bílka, která se odrazila od jedné tyče do druhé a pak do pole se dostal k míči a poslal ho do odkryté branky. Byl to jediný úspěšný střelecký pokus obou družstev a znamenal výhru Břeclavi 1:0.

Ve druhém poločasu bylo více u míče vidět hráče Kroměříže, kteří dvakrát samostatným nájezdem přímo ohrožovali branku Dominika Kunického. Gólman MSK ale měl svůj den, obě gólovky zlikvidoval v ležící poloze zákroky nohou.

V závěru, kdy chtěla Kroměříž odvrátit hrozící porážku, byl sportovní boj až hodně vyhecovaný. Výsledkem bylo to, že fanoušek hostí byl vykázaný z tribuny a jeden z hráčů Hanácké Slávie inkasoval během dvou minut dvě žluté a následně i červenou kartu.

Starší dorost MSK jednobrankový náskok udržel. „Nula vzadu vždy potěší, ale nelze nevidět, že se stále vyskytují chyby v obranné činnosti, kterých může soupeř využít," viděl rezervy ve výkonu devatenáctky její trenér Petr Maléř.

„První půle byla z naší strany lepší, ve druhé jsme neohrozili přímo branku Kroměříže, měli jsme jen pár náznaků brejkových situací. Buď jsme se ale šance zbavili zbrklou přihrávkou, nebo jsme nedokázali s míčem projít až do šestnáctky. Předfinální fáze našich útoků nebyla dobrá," hodnotí výsledek a výkony svých svěřenců jinak spokojený kouč MSK U19.

Sestava MSK: Kunický – Kolaja, Svoboda, Košut, Hovězák – Bílek (57.Tuček), M.Horčička, Wallisch, Novák (80.Večeřa) – Tetur (80.Mácsai), T.Horčička.