Jednalo se již o třetí ročník klání Třebíč Open 2019, jenž se pyšní nálepkou největšího mládežnického turnaje v České republice. Letos se odehrál v devíti arénách, zúčastnilo se jej 140 týmů, 2500 hráčů a obdobný počet fanoušků. Mezi kluby, které do Třebíče v půlce června dorazily, nechyběly například portugalské FC Porto nebo chorvatské Dinamo Záhřeb.

Lvíčata, jak si přezdívají malí fotbalisté MSK Břeclav s ročníkem narození 2012, se v těžké konkurenci rozhodně neztratila, spíš naopak. Přestože v této kategorii výsledky nejsou důležité a trenéři kladou důraz především na radost ze hry a rozvoj jednotlivých hráčů po stránce fotbalové i osobnostní, určitě stojí za to zmínit pár čísel.

Břeclavský výběr do sedmi let na turnaji vyhrál sedm z devíti zápasů, porazil Vysočinu Jihlava, Dynamo České Budějovice, Tempo Praha nebo slovenský Spartak Trnava.

Tím fotbalová přípravka Městského sportovního klubu Břeclav zakončila ročník. „Trenéři děkují dětem za uplynulou sezonu a stejně tak i rodičům, kteří nejen v Třebíči svým povzbuzováním a pozitivním přístupem připravovali skvělou atmosféru, v níž je pro každého radost hrát,“ vzkázali trenéři klubu.

JAN HLOCH