Ve středu zálohy Městského sportovního klubu si vydobyl díky skvělým výkonům neotřesitelnou pozici. V novém ročníku Moravskoslezské ligy byl měl defenzivní středopolař Marek Demjanovič opět nastupovat s kapitánskou páskou a dovést břeclavský fotbal k mnoha úspěchům. „Chtěl bych být oporou mužstva i v následující sezoně,“ hlásí sebevědomě pětadvacetiletý fotbalista.


Jaká panuje nálada v mužstvu před startem nové sezony Moravskoslezské ligy?
Nálada v týmu je před nedělním zápasem v Uničově velmi dobrá. Měsíc jsme pilně trénovali. V klubu sice nastaly jisté změny. Odešlo hodně hráčů, ale myslím, že vše bude fungovat minimálně tak, jako v minulém ročníku. Já to tak alespoň cítím.


Jak do týmu zapadli noví hráči? Přišli zkušení stopeři Petr Schwarz, Ivo Michal…
Musím říct, že kluci zapadli výborně. Samozřejmě, že hned nebude komunikace v mužstvu ideální. Potřebujeme se pořádně sehrát. Ale očekávám, že budeme silní. Především Petr Schwarz má neocenitelné zkušenosti, bude určitě platný člen týmu a pílířem defenzivy.


Které příčky má v plánu vedení MSK Břeclav v novém ročníku soutěže atakovat?
Vedení nám naznačilo, že bychom se měli pohybovat ve vrchních patrech tabulky. Počítám tak třetí, čtvrtou příčku. Určitě ale můžeme hrát i na úplné špici a atakovat postupovou příčku do druhé ligy. Trenérovo přání je především to, abychom hráli atraktivní fotbal.

Co se musí zlepšit, aby se neopakovala loňská sezona?
Měli jsme katastrofální vstup do soutěže. Vůbec se nám nevedlo. Odehráli jsme nějaké špatné utkání a už se to s námi jednoduše vezlo. Na jaře jsme ale ukázali, že fotbal hrát umíme. Záležet bude především na tom, jak se nám povede úvod ročníku. Od toho se bude vše odvíjet. Pak můžeme uvažovat nad tím, jestli máme na postup.


Co vaše kapitánství? Svěří vám trenérské duo Rabušic s Křížem opět pásku?
Já tedy doufám, že ano (smích). Chtěl bych být oporou mužstva i v nové sezoně. Je tady ovšem hodně zkušených fotbalistů. Ale musím říct, že se před začátkem ligy necítím v optimální pohodě.


Kde je příčina vašeho ne zcela ideálního rozpoložení?
Očekáváme totiž přírůstek do rodiny. Přiznávám, že jsem z toho trošku rozrušen, takže fotbal jde teď malinko stranou. Není to pro mě po psychické stránce vůbec jednoduché. Manželce by se měl narodit každou chvíli kluk. Uvidíme, třeba z něj jednou bude taky fotbalista (úsměv).