Chtěl hrát už jen pro radost. V Lanžhotě. Pak ale přišel zápas v Miloticích a jeden z domácích hráčů bývalému ligistovi Pavlu Šustrovi hodně zákeřně „zajel“. Výsledek? Přetržený křížový vaz a devět měsíců bez fotbalu.

„Zrovna v pondělí jdu na operaci. Už jsem to koleno měl navíc jednou operované. Už jsem se chtěl fotbalem jen bavit. Jenže v těchto soutěžích jsem se setkal s takovou benevolencí rozhodčích, kteří pouštějí brutální zákroky. V první lize se nic takového nedělo,“ spílal dlouholetý hráč Brna na podmínky ve fotbalovém suterénu.

Výtky měl také k ohleduplnosti hráčů. „V každém týmu se najde hlupák, který chce dokázat, že když už není dobrý fotbalista, tak aspoň někoho zmydlí,“ dodal Šustr.

Ale nebrečí. I když bude dalšího půlroku bez fotbalu. Vlastně nebude. Coby trenér starších žáků Brna je na hřišti skoro každý den.
„Rád bych předal svoje zkušenosti těm mladším. Mám tam několik kluků, kterým věřím, že tu ligu hrát budou,“ upozorňuje autor devíti ligových branek.

Než přišla ona sportovní katastrofa, byl Šustr se sezonou opravdu spokojen. „Fotbal mě tam bavil. Lanžhot šel určitě fotbalově nahoru. Půlka sezony byla skvělá, jsme pořád první. Věřím, že bavil i kluky,“ hodnotil Šustr fotbalový podzim na úplném jihu Moravy.

Vážné zranění kolena však kreativního středního záložníka lanžhotského týmu donutilo popřemýšlet nad svojí rolí na hřišti. Maličko budu muset změnit svůj přístup. Na hřišti jsem se žádnému souboji nevyhýbal, teď si asi radši půjdu stoupnout na druhou stranu hřiště,“ přemítal.

Do Lanžhota se dostal přes Bavory, svého času „vejminkem“ mnoha brněnských hráčů. Když se postoupilo do krajského přeboru, bylo to na Šustra už časově příliš náročné.

„Pak mě oslovil Jirka Bartoš, se kterým se známe z Jihlavy, a zlanařil mě do Lanžhota. Mně se tu moc líbilo, parta skvělých kluků. I ty sedánky po zápase, nemůžu říct křivého slova,“ komentoval své působení hráč, který na jednu sezonu nakoukl třeba do řecké ligy.

A proč minulý čas? Šustr totiž neví, zda bude v nejjižnějším městě Moravy působit také v příští sezoně, v době, kdy už bude zotaven z těžkého zranění.
„Já ještě nevím, to je ve hvězdách. S fotbalem rozhodně nekončím, pořád mě baví. Ještě je dost času rozmyslet si, kde skončím,“ uzavřel Šustr.
S případným novým působištěm by neměl mít problém. Podobného fotbalového cestovatele aby pohledal.