Svoji rezignaci odeslal Maťašovský doporučeně ve čtvrtek. „Vzhledem k aktuální situaci, vztahu města Břeclavi a příspěvkové organizace Tereza Břeclav, jakožto i chystaným změnám 
v Městském sportovním klubu Břeclav ze strany města, s kterými bych se vnitřně nemohl ztotožnit, jsem se rozhodl odstoupit z funkce jednatele společnosti MSK Břeclav," napsal končící ředitel MSK trenérům i dalším funkcionářům.

Dopis má Břeclavský deník Rovnost k dispozici. Maťašovský v něm dále uvádí: „Zároveň jsem podal taktéž výpověď ze Smlouvy o spolupráci při výkonu činnosti výkonného ředitele klubu. Můj pracovní vztah vůči MSK Břeclav skončí po vypršení výpovědní lhůty, tedy 29. února 2016."

Místostarosta Břeclavi odpovědný za oblast sportu Zdeněk Urban byl v pátek zprávou
 o Maťašovského rezignaci zaskočený. „Vůbec o tom nevím, je to pro mě nová informace. Slyším o tom poprvé," reagoval sociální demokrat Urban.

Rozdílné pohledy

Podle informací Břeclavského deníku Rovnost přitom stojí za rozkolem v MSK právě odlišné pohledy radnice, dalších akcionářů a také Maťašovského na další fungování klubu. Vedení města a její příspěvkové organizace Tereza se chtějí mnohem výrazněji podílet na řízení a chodu MSK. Společnosti Gumotex, ZFP a VHS Břeclav, kteří klub spolufinancují, 
k tomu ale mají výhrady.

Rozdílné názory se měly naplno projevit při nedávné schůzce na radnici. „Je pravda, že jsme s akcionáři MSK jednali. Bavili jsme se o dalším směřování klubu a některých problémech, rozešli jsme se s podáním ruky. K žádnému rozkolu nedošlo. Město fotbal podporuje a podporovat bude. Jediná změna spočívá v tom, že chce mít jako největší přispěvatel klubu ve vedení svého zástupce coby jednatele. Nic víc, nic méně," řekl Urban.

Zastupitelé už také schválili jako jednatele MSK radního Tomáše Mráze z Pro Regionu.

V klubu se však v posledních dnech mluví spíše o možných odchodech některých trenérů a také snížení podpory ze strany tradičně přispívajících firem. Nebo i jejich úplném odchodu 
z akcionářské struktury. „Zatím se k tomu neumím vyjádřit, mám schůzku s panem Kalužíkem (předseda představenstva společnosti Gumotex – pozn. redakce). Je to v běhu," odpověděl v pátek na dotaz Břeclavského deníku Rovnost šéf ZFP Vladimír Poliak.

A co na to říká vedení města? „Budeme se muset znovu sejít a řešit, co dál," podotkl místostarosta Ur­ban.