První půle mistrovských utkání skončila začátkem listopadu. Co se dělo v následujících týdnech?
Trénovali jsme dvakrát týdně v tělocvičně a každý ročník žactva (96, 97, 98 a 99) absolvoval jeden halový turnaj. Od 17. prosince do 9. ledna měli hráči volno.

Od pondělka 10. ledna tedy začala druhá část sezony. Co čeká žactvo MSK v nejbližších týdnech?
Na řadu přijdou halové turnaje a přátelské zápasy. První z turnajů pořádáme sami v nové sportovní hale ve Valticích v sobotu 15. ledna pro ročník 96. Našimi soupeři zde budou Novosedly, Moravský Žižkov, Valtice, Mikulov a Podivín. Téhož dne se ročník 98 zúčastní halového turnaje v Brně, který pořádá brněnská Svratka. Bude tam krajská konkurence osmi družstev, která se rozdělí do dvou skupin. Jejich vítězové budou spolu hrát o prvenství, druzí o třetí místo a tak dále. Ročník 97 bude hrát v neděli 16. ledna v Brně–Ivanovicích v nafukovací hale na umělé trávě svůj turnaj. Pozvánku dostalo sedm družstev, která se střetnou systémem každé s každým.

Je připravena i nějaká novinka?
Ano, bude jí náš start v okresní žákovské lize Hodonínska, která se od 9. ledna hraje ve sportovní hale v Lužicích. My jsme v prvním kole měli volno, 16. ledna budeme hrát s Rohatcem, Bzencem a Mutěnicemi. Další kola jsou připravená na 23. ledna, 30. ledna a 13. února, finálový turnaj o páté až osmé místo na 26. února, o první až čtvrté místo se bude hrát 27.února. Jde vždy o dvojzápas. Střetnou se starší žáci a mladší žáci obou soupeřů.

Kromě turnajů máte naplánováné i přípravné zápasy…
23. ledna budou hrát ročníky 96 a 97 přátelský dvojzápas v Myjavě, 13. února přivítají ročníky 96 a 98 doma Hodonín, 27. února nám Myjava naši návštěvu oplatí, 13. března budou ročníky 97 a 99 hrát doma se Slováckem, 20. března ročníky 96 a 98 v Brně a ještě 27. března ročníky 97 a 99 ve Veselí nad Moravou.

Trénovat se bude stále v tělocvičně?
Od začátku března, pokud nám to počasí dovolí, chceme začít na stadionu Lokomotivy s tréninky na trávě.

V mistrovských soutěžích hraje žactvo o co nejlepší umístění, ale ne o postup. O co půjde na jaře? Jak budou vypadat soutěže v sezoně 2011–2012?
V létě se chystá celostátně zásadní reorganizace soutěží mládeže. Preferováné budou soutěže mezi sportovními třídami, další soutěže budou jen na krajské úrovni. O bližších podrobnostech se bude dát hovořit až po definitivním schválení nového modelu.