„Jsem rád za děti a mám radost, že se konají takové akce, protože jsme malotřídka a na klasický turnaj bychom tým neposkládali. Máme tu kluky od prvňáků až po páťáky. Nečekali jsme, že bychom mohli vyhrát, protože jsme sem jeli oslabeni," povídal trenér vítězného týmu z Vojkovic Roman Hanzlík.

Malí fotbalisté z různých koutů Jihomoravského kraje sváděli od rána lité boje na čtyřech hřištích s umělou trávou fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích o postup do semifinále, vyřazovací část pak byla na programu odpoledne.  „Organizace byla v pohodě. Tím, že je tu hodně hřišť, dalo se vše odehrát v poklidu. Jsem ale ze staré školy, tak bych upřednostnil v takovém počasí přírodní trávu před umělkou, na které jsme hráli. Rozumím ale, že když se má uskutečnit taková velká akce, tak je třeba hodně hřišť jako v tomto areálu," podotkl Hanzlík.

Petr Švancara obráží republiku se svou talk show s názvem Já su já.
Švancara líčí, jak ho Svoreň chtěl ve Zbrojovce. Ten reaguje: Jde mu o osobní PR

Středeční zápolení dětí zpestřil příjezd bývalého fotbalisty a známého moderátora a baviče Petra Švancary, který se podepsal nebo vyfotil se zájemci.

„Pro děti je obrovské zpestření. Nepamatují ho jako hráče, už je to dlouhá doba, co naposledy nastoupil do fotbalového zápasu, ale je známý z televize," uvedl ředitel akce Zdeněk Jádvidžák.

Ten má krajské finále na povel celých pětadvacet let, co se koná. „Turnaj už podruhé zahrnoval i kategorii malotřídek a na rozdíl od minulého roku se nám povedlo udržet časový harmonogram, takže vše bylo výborné. Trošičku škraloup byl jen v tom, že jsme tady měli drobný incident s rodiči. Mám ale pocit, že úroveň turnaje se postupem času zvyšuje," přemítal Jádvidžák.

Ivančický rodák Matěj Klíma (s číslem 31) přispěl v brněnské odvetě baráže s Rumunskem devíti góly k postupu na mistrovství světa.
Ivančický hrdina v Brně zářil. Chci se posunout ještě dál, řekl Klíma po postupu

Vítězné třídy se mohou těšit na Svátek fotbalu, jak se nazývá celorepublikové finále McDonald´s Cupu, který se uskuteční v Malšovické aréně v Hradci Králové 3. a 4. června. „Těším se hrozně moc, jenom paní učitelky si teď trhají vlasy, kdo tam s nimi pojede," smál se Hanzlík z Vojkovic.