Kauza Bystrc vposlední době opět potvrdila, že ne vše je včeském fotbale úplně čisté. Bývalý hráč bystrckého klubu Ivo Michal, který vsoučasnosné době obléká modro–bílý břeclavský dres, je strestem pro viníky spokojen. Ikdyž, kdyby bylo po jeho, dal by jim tresty ještěvyšší.

„Jsem šťastný, že to tak dopadlo. Byl to od nich obrovský podraz. Přál jsem si, aby dostali co nejpřísnější tresty. Jen doufám, že jim to vpolovině neprominou,“ komentoval bystrckou kauzu mladý břeclavský obránce.

„Dokonce jsem si vystřihl novinový článek otrestech pro mé bývalé spoluhráče a přilepil na zeď nad postel. Vždycky, když se na něj podívám, cítím velkou radost,“ tvrdil Michal.

Právě ve vysokých trestech pro škůdce českého fotbalu vidí dvaadvacetiletý stoper lék na neduhy, se kterými se vposledních letech doslova roztrhlpytel.

Michal odehrál loňskou sezonu vzelenobílém dresu Bystrce všech třicet utkání včetně inkriminovaného, "dohohodnutého duelu", sVítkovicemi, proto nebylo divu, že ion dostal pozvánku kdisciplinární komisi.

Tam se však nemohl dostavit. Poslal jen písemné vyjádření, které však šéfovi disciplinární komise Karolyimu a ostatním členům stačila.

„Já jsem měl taky napíchnutý telefon. Ale bylo jasné, že jsem čistý a vničem nejedu. Vlastně jsem jen napsal, že souhlasím spotrestáním viníků. To jim stačilo,“ poznamenal syn bývalého hráče hráče brněnské Zbrojovky Vladimíra Michala, jenž stále hájí barvy Palavanu Ba­vory.

Vkauze, na jejímž konci si Michalovi bývalí spoluhráči Houšť, Mrázek a Schuster nuceně odpočinou od fotbalu od čtyř do sedmi let, figuruje iosoba prezidenta bystrckého klubu Romana Procházky.

„Romanovi Procházkovi strašně fandím. Oni ho do toho chtějí namočit, ale podle mě je určitě čistý,“ rozhodně prohlásila jedna znejlepších letních posil vdresu břeclavskéhoklubu.