Jednadvacetiletý střední obránce, jenž uplynulou sezonu strávil vdruholigové Bystrci, by měl pomoci MSK Břeclav vylepšit sedmou pozici zloňského ročníku soutěže. „Angažovali jsme ho především pro jeho zkušenosti. Myslím, že by nám měl pomoci, bude platný hlavně při standardních situacích,“ nechal se slyšet sportovní ředitel klubu Radek Rabušic.

Produkt vyhlášené mládežnické akademie 1. FC Slovácko měl hrát druhou nejvyšší tuzemskou soutěž. Nakonec ale nečekaně zamířil vstříc Jižní Moravě. „Měl jsem nabídky ze Sokolova a Čáslavi. Kluby se ale nakonec nedohodly. MSK za mě jednak zaplatilo a navíc mám ktomuto regionu vztah, protože jsem se narodil vHustopečích,“ prozradil Michal.

Nová akvizice Břeclavi by se měla stát minimálně vnásledujících dvou sezonách základním stavebním kamenem defenzivní linie mužstva. „Základní sestavu sice jistou nemám, nicméně odešel Vymyslický a Janíček, takže se budu o své místo prát. Podepsal jsem vklubu dvouletou smlouvu sopcí, zčehož vyplívá, že za MSK chci hrát delší dobu,“ vysvětloval Michal.

Hájit zájmy sedmého celku loňského ročníku MSFL tak bude po Petru Schwarzovi další výjimečný hráč, u něhož existuje ta varianta, že by mohl v případě zájmu některého týmu zvyšší soutěže MSK po krátké anabázi opustit. „Ano, jsme tak spanem Rabušicem domluveni. Vím, proč mě klub kupoval. Je tady vidina toho, že by na mně mohl vbudoucnu profitovat, a to já chápu,“ poznamenal Michal.