Tým hrající skupinu C I. B třídy nastřádal ve třinácti zápasech dvacet bodů, což je jenom o šest bodů méně než za dvojnásobnou porci utkání v minulém ročníku. Mikulovu tak po podzimu patří šestá pozice tabulky se ztrátou dvou bodů na čtvrté Valtice a šesti bodů na vedoucí Vacenovice. Zároveň ale mají pouze tříbodový náskok na jedenácté Uhřice.

Na každý pád se jedná o výrazné zlepšení loňské konečné dvanácté příčky. „Mohli jsme dosáhnout lepšího výsledku, ale velice úzký kádr mi znemožňoval střídat, kdykoliv bylo potřeba. Ke střídání jsem měl k dispozici vždy jen dorostence a při vší úctě k nim, dorostenecká soutěž je nemůže připravit na boje mezi muži,“ hodnotil první část ročníku na stránkách klubu Milan Volf.

K dispozici měl třináctičlenný kádr. „Ke konci soutěže se stávalo, že hráči nastupovali nemocní nebo nedoléčení. Proto musím poděkovat všem hráčům za přístup,“ zmínil mikulovský trenér.

Výsledný dojem i postavení v tabulce přitom mohlo být ještě lepší. Mikulov ale v závěrečném podzimním kole ztratil na hřišti trápící se rezervy MSK Břeclav v posledních minutách dvoubrankový náskok, a nakonec prohrál 2:3. „Mohli jsme být v těsném kontaktu s prvním týmem tabulky. Cítím trošku zklamání,“ litoval Volf.

DOMA TŘÍDA, VENKU BÍDA

Jako den a noc působily výkony Mikulova na domácím hřišti a na stadionech soupeřů. Zatímco na domácím trávníku Pálava prohrála z osmi duelů pouze jednou a právě tam získala devatenáct z dvaceti nasbíraných bodů, na hřištích soupeřů Mikulov bodoval z pěti utkání jedinkrát.

Zimní přípravu zahájí fotbalisté Pálavy 30. ledna, celkem zatím mají na programu pět přípravných duelů, v nichž vyzvou vesměs týmy z vyšších soutěží. Na začátku března například na domácím trávníku změří síly se suverénním lídrem krajského přeboru Lanžhotem. Generálku na nový ročník sehrají Mikulovští 17. března na hřišti Rapotic, které hrají I. B třídu na Vysočině.

První mistrovský zápas jarní části sezony sehraje Pálava 25. března ve Strážnici proti tamější Jiskře.

VÁCLAV PETRŮ