Mikulovský kouč Milan Valachovič doplnil tým dorostenci, kteří měli dovést Pálavu k bodům. Od prvních minut zatlačil Mikulov Rajhrad před jeho branku, ale gól z toho nebyl. Avšak jakmile převaha domácích ustala, chytili hosté příležitost za pačesy a hned se hnali na Vyskočilovu bránu.

První tutovku utkání měli domácí. Tradiční exekutor trestných kopů, mikulovský kapitán Ondřej Pokorný, chtěl zaskočit rajhradského brankáře střelou k tyči. Franzberger jeho úmysl vystihl a skokem balon lapil.

Skóre ale otevřeli hosté. Ve 14. minutě obešel po pravé straně Kalvoda obránce, udělal kličku i vyběhnuvšímu Vyskočilovi a z hodně ostrého úhlu přesně zavěsil. A mohlo být ještě hůř. Mikulovský gólman zůstal po jednom ze soubojů v šestnáctce ležet, Fiala využil ponechání výhody a jeho střelu musel zastavovat až na brankové čáře Šťastný. Do kabin se ale odcházelo za vyrovnaného stavu. Čech dostal kolmici do běhu,prošel středem, místo lobu na brankáře zvolil kličku a zakončil do prázdné branky. Poslední gólovku první půle obstaral dalekonosný volej Pokorného, který mířil jen nad břevno rajhradské branky. Za tuto odvážnou střelu z velké dálky si vysloužil potlesk necelé stovky přítomných diváků.

Po změně stran se více prosazovali domácí. Častěji byli na dostřel Franzbergerovy branky, ale když už byli u míče, neměli komu přihrát a proti početní přesile se neprosadili. Hosté těžili z dlouhých nákopů a brejků. Jeden takový zakončil v 51. minutě Neuhýbel, který ale jen prověřil Vyskočilovu pozornost. Druhý gól domácích měl na kopačkách Minařík, ale jeho zakončení chyběla razance a padající brankář jeho střelu vykopl.

S postupujícím časem se tempo utkání paradoxně stupňovalo a přibylo i tvrdých osobních soubojů. Oba týmy nic nevymýšlely a hrály na brejky. Pukančíkův lob v 72. minutě skončil jen těsně vedle hostující branky. Na druhé straně zvolil podobné zakončení hostující Sedláček, ale ani on se mezi tři tyče netrefil. O tom, že tři body zůstanou doma, rozhodl minutu před koncem po propadnutí rajhradské obrany povedenou střelou Pokorný.

Milan Valachovič (trenér Mikulova): „My už od jara pravidelně nastupujeme s vlastními perspektivními dorostenci, kteří dostávají šanci mezi muži. V tomto utkání jich do hry zasáhlo sedm. Toto mladé mužstvo si musí na jaře vážit každého bodu. Vyhráli teprve poprvé, ale je to pro ně o to cennější vítězství, když porazili druhý Rajhrad.

Slunce zapříčinilo, že energie ubývala, takže jsme věřili, že se mladí nakonec prosadí. Na Rajhrad jsem se byl podívat, takže jsme věděli, do čeho jdeme. Jsou vzadu zkušenější, ale pomalejší. Proto jsme hráli na nákopy a kolmice za obranu na naše rychlé hráče, z toho jsme také dali dva góly.“

FC Pálava Mikulov – RAFK Rajhrad 2:1 (1:1)
Branky: 35. Čech, 89. Pokorný – 14. Kalvoda
ŽK: Šlancar – Haňka, Máša
Diváků: 60
Rozhodčí: Pokorný
Sestava Mikulova: Vyskočil – Šťastný, Pokorný ©, Šlancar, Kauer – Čech, Valenta, Minařík (72. Koprivňanský), Zámečník (34. Hatlapatka) – Pálka, Pukančík