KP

Mikulov – Sparta Brno
0:1 (0:0)
Mikulov přišel o další zápas na domácím hřišti až v závěru utkání. Do té doby držel naději na bodový zisk, přišla však 77. minuta a jedinou trefu Brňanů vstřelil Sedlák. Ten byl přitom na hřišti pouhých šest minut. Na bodovém kontě Pálavy tak stále zůstává osmička, která ji řadí na předposlední místo tabulky krajského přeboru. Nejvíce trápí Mikulovské koncovka, na prázdno vyšli již v sedmém utkání letošního ročníku.

I.A

Rajhrad – Novosedly
0:2 (0:1)
Domácí umožnili hostům nadějný vstup do utkání. Již v 7. minutě si totiž nechali odebrat rozehrávku od Gregora, jehož centr zakončil Radek Knee svým premiérovým gólem v sezoně. Další situací, která výrazně pomohla hostům, bylo vyloučení klíčového hráče domácího mužstva Kouřila, který neudržel nervy na uzdě a surově fauloval Mucalu.
I přesto měli domácí tlak a dostatek šancí k tomu, aby utkání otočili, ale pokaždé ztroskotali na pozorném brankáři Šelcovi. Hosté se soustředili na udržení výsledku pozorným bráněním, a když se v 88. minutě naskytla šance, po Mucalově úniku pojistil vítězství střídající Juřena.

Slavkov – Tvrdonice
0:0
Zpočátku působila obě mužstva nesměle a navzájem se oťukávala. Domácí však začali vyvíjet aktivitu a měli několik šancí hned v úvodu. Poprvé to byl Klimek, hned poté druhou šanci nedovedl zužitkovat Houšť.
Hosty útoky Klimka a Houště vyburcovaly k odpovědi. Taktéž si vytvořili hned několik slibných příležitostí. Dvě nadějné příležitosti Kouřílka a Darmovzala ovšem minuly svůj cíl. Další možnost ovlivnit dosavadní bezbrankový stav měl Krupica. Po přestávce vystřídal tvrdonického Dvořáčka Fabičovic a měl obrovskou příležitost zvrátit stav utkání.
Dále se scénář celého zápasu odehrával víceméně podobně. Domácí a hosté se neustále střídali v tlaku na soupeře, avšak nikomu se nepodařilo proměnit bezbrankové skóre.

Ivanovice – Kostice
0:1 (0:1)
Kostičtí si vyšlápli na do té doby druhé mužstvo tabulky Ivanovice. Na jejich hřišti rozhodl jediný gól. Již v prvním poločase se o něj postaral Tomáš Herák, který tak svému týmu zajistil tři body a posun v tabulce na šestou příčku. Hosté prokázali, že v tomto ročníku je zdobí především pevná defenziva.

Šlapanice – Velké Pavlovice
1:1 (1:1)
Velkopavlovický Slavoj v této sezoně spíše tápe, a tak je pro něj bod ze hřiště soupeře úspěchem. Od Šlapanic je však dělí jen jediná příčka v tabulce. Oba góly zápasu padly v úvodní pětačtyřicetiminutovce. Za domácí se trefil Šamšula, z hostujícího mužstva se jako jediný dokázal prosadit Pilarčík.

I.B

Mutěnice B – Velké Bílovice
2:0 (0:0)
V prvním poločase se několikrát blýskl odchovanec Mutěnic v brance Velkých Bílovic Zdeněk Horecký, který hosty několika bravurními zákroky podržel. Úvodní branku domácích vstřelil Krejčiřík, který dorazil míč do branky po penaltové střele Trávníčka. Na konečných 2:0 upravil zkušený Vlček, který Horeckého překonal přízemní střelou k tyči. Obě branky zápasu padly až po změně stran.

Hroznová Lhota – Bořetice
1:2 (0:1)
Domácí celek věděl, že musí nutně naplno bodovat, neboť zbývající dvě podzimní kola odehrají hráči Hroznové Lhoty na hřištích Lednice a Bzence. Proto vstoupili do utkání aktivně, nicméně pozorná obrana hostí jim příliš prostoru pro útočné manévry nedávala. Ve 33. minutě pak vyrobil hrubici domácí bek Suchý, jehož rozehrávku zachytili hosté, míče se zmocnil Gehr a přízemní střelou k tyči nedal Stanislavovi šanci zasáhnout. Kouzlo hostujícího brankáře Otáhala se podařilo odčarovat až Kamilu Schwarzbierovi v 85. minutě utkání. Ten si naskočil na rohový kop a hlavou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Závěr byl vyhecovaný. Nejprve šel pod sprchy domácí Lipčík a hosté přesilovku bleskově vyrovnali Filem. Dohrávali však také v deseti, červenou kartu viděl Kadlec.

Kněždub – Podivín
4:0 (0:0)
Nečekaně vysoký výprask si z Kněždubu přivezl favorit z Podivína. Po vyrovanné, a bezbrankové, první půli se hosté nestačili divit, kolikrát jejich obranu překonali domácí hráči. Nejprve se domácí trefili z penalty, a poté v rychlém sledu přidali další dvě branky, které padly po chybách v podivínské defenzivě. Hosté nebyli schopni vymyslet v ofenzivě vůbec nic. Naopak mohou děkovat brankáři Vidlářovi, že při několika šancích své mužstvo podržel. Ani on však nedokázal zabránit čtvrté domácí trefě, která přišla až v samotném závěru utkání.