Fotbalistům Pálavy se nepodařilo navázat na skvělý výkon ze čtvrtečního zápasu se Šardicemi a proti Bohunicím nebodovali.

Domácí hráči přitom neměli partii s brněnským soupeřem rozehránu špatně.

Po opatrné první půli, kdy za zmínku stálo snad jen břevno vytáhlého útočníka domácích Macíka, se těsně před poločasovým hvizdem Mikulov přeci jen prosadil.

V hlavní roli byl opět Macík. Naběhl si na dobrý centr z kraje, ale opět míč poslal jen do brankové konstrukce. Kulatý nesmysl se však dostal k Machalovi a ten jej hlavičkou dostal do prázdné branky.

Domácí se v tu chvíli vzdálili sestupovým pozicím. Před oběma týmy však byla ještě další pětačtyřicetiminutovka.

Po hodině hry udeřili hosté. Šlancar ztratil již poněkolikáté míč ve středu hřiště. V rozhozené obraně se nejlépe orientoval Fencák a zajistil Brňanům vyrovnání. To domácí hráče zaskočilo.

Naději na trojbodový zisk si Mikulovští vzali sami.

Když už do konce zápasu zbývalo pět minut, zbytečně zbrkle rozehrávali přímý kop. Přitom v útoku neměli žádného hráče. Míč se okamžitě vrátil zpět a výsledkem byla nebezpečná standardní situace. Po několika odrazech se k míči dostal nejlepší střelec krajského přeboru dorostu Hudec a zvrátil vítězství na stranu svého týmu.

Domácí v závěru vrhli všechny síly do útoku. Dobrou šanci na vyrovnání měl Očenášek, ale tváří v tvář brankáři neuspěl. Výsledkem tak byla pojistka Brňanů. Sám od půlky hřiště pospíchal na Špalka v mikulovském bráně a sólo mazácky proměnil.

„Hráli jsme uvolněně. Předvedli jsme lepší výkon a výhru jsme si zasloužili,“ prohlásil po utkání trenér Bohunic Luboš Kučerňák.

Trenér Mikulova Milan Volf se po zápase na své svěřence zlobil. „Porazili jsme se sami. Soupeř byl jistě výborný, ale naše individuální chyby rozhodly.“

Jak šly minuty

26. Po chybě hostující obrany byl sám před brankářem Očenášek. Nahrával lépe postavenému Macíkovi, který však trefil jen tyčku Cífkovy branky.
28. V dobré příležitosti pálil vedle branky hostující Šmýd.
30. Očenáškova tvrdá střela skončila nad břevnem.
37. Hosté dali branku přímo z rohu. Předcházel jí však faul na brankáře Špalka, a tak nebyla rozhodčím uznána.
37. Šmýd se opět ocitl nepokrytý na šestnáctce, jeho střela šla vedle.
38. O chvíli později si Očenášek na druhé straně vedl podobně.
45. Machala – 1:0. Macík dostal centr z kraje a hlavičkou jej napálil do břevna. U odraženého míče byl nejdříve Machala a hlavičkou jej dopravil do odkryté svatyně hostů.
48. Macík se na šestnáctce dokázal otočit kolem obránce, jeho prudkou ránu však brankář vyrazil.
57. Fencák – 1:1. Po sérii chyb v mikulovské defenzivě se z malého vápna prosazuje útočník Tatranu Fencák.
76. Po průniku Hudce skončila jeho tečovaná střela těsně vedle domácí branky.
82. Hostující Svoboda pálí tvrdě, ale vedle mikulovské branky.
82. Hudec 1:2. Po zbytečně rychlé rozehrávce Mikulova se míč dostal zpět na jeho polovinu a u rohu šestnáctky byl odpískán přímý kop. Po závaru vstřelil vítěznou branku bohunický Hudec.
90. Sám před hostujícím brankářem se ocitl Očenášek, jeho tvrdá střela ale skončila jen na brankáři Cífkovi.
90. Fencák – 1:3. Domácí vrhli všechny síly do útoku. Od poloviny hřiště tak mohl jít hostující útočník Fencák sám na Špalka a s přehledem si vychutnal jeho přehození. Potvdil tak výhru svého týmu.