Mikulov je již poměrně bezpečné situaci, na svém hřišti ale přivítá lídra tabulky z Blanska. To má sice zajištěný postup, ale kvality týmu jsou všem jeho soupeřům jasné. Blansko v minulém kole vyprovodilo Mokrou pěti góly.

Lehčího soupeře mají Hrušky, na které se ještě teoreticky může dotáhnout Hlohovec. Doma přivítají devátou Miroslav. Ta naposledy prohrávla o poločase s Rosicemi 1:3, pak ale nastal zázračný obrat a Miroslav zvítězila. Hrušky v posledním kole vyhořely v Ratíškovicích a budou chtít ztrátu odčinit.
Do Novosedel zajíždějí Ivančice, které mají stále plné ruce práce se záchranářskými starostmi. Proto na domácí nečeká nijak lehké utkání, pokud hosté vyhrají, dotáhnou se na Novosedly na rozdíl jednoho bodu. Novosedly naposledy neuspěly v Čebíně, přestože byly lepším týmem.

Velké Pavlovice po minulém kole ztratily první místo v tabulce. Pokud si chtějí udržet alespoň teoretickou naději na postup, musí porazit v derby Tvrdonice. Ty minule neuspěly ani na půdě předposledního Lanžhota. Jistotu záchrany tak stále nedrží, ikdyž mají na své konkurenty poměrně bezpečný náskok.
Popice, které se snaží zachránit v I. B třídě doma přivítají těžkého soupeře. Na jejich hřiště zavítají Dobšice, které jsou na druhém místě tabulky. Pokud chtějí hosté potvrdit postupové ambice, musí si odvést tři body. To však platí i pro domácí, kteří touží po záchraně, předposlední celek Šanova na Popice ztrácí pouze jeden bod.

Duel prvního s druhým uvidí diváci v Bavorech. Na hřiště již jistého postupujícího přijede tým z Vlkoše. Oba nováčci soutěže se stali překvapením soutěže a zatím drží první dvě příčky. I to by mělo být zárukou kvalitního fotbalu. Bavory v posledním kole v Bzenci inkasovali tři branky, což se jim stalo vůbec poprvé v sezóně. Byla to plná čtvrtina všech branek, které ji v této sezóně soupeři vstřelili.

Lednice ve stejné soutěži přivítá Hroznovou Lhotu. Ta v minulém kole málem udržela překvapivou výhru v Podivíně, o niž přišla až v závěru. Lednice v minulém kole dopadla ještě hůře. Na hřišti Vracova dokázala do poločasu otočit nepříznivý vývoj, ve druhé půli ale přišla o všechny body.
Přítluky v minulém kole šokovaly výhrou ve Velkých Bílovicích. Tentokrát přivítají Vracov, který byl naposledy šťastnější proti Lednici. Pokud Přítluky doma zvítězí, mohou se bodově dotáhnout na Žádovice, které jsou o místo před nimi.