Ve 12.minutě dostává Machala žlutou kartu, kdy se srazil s brankářem hostů v souboji o míč, který byl mimo pokutové území. Pálava sporadicky ohrožovala branku hostí střelami Malinky, Kauera a Látala. Ve 25. minutě krásnou křižnou přihrávkou Žárský uvolnil Malinku, ale jeho centr nenašel nabíhajícího Machalu.

Ondryáš měl ve 30. minutě největší šanci prvního poločasu, na poslední chvíli ale brankář hostů vyrazil míč mimo brankové území. Trestný kop Kauera brankář nadvakrát kryl. Domácí byli v první půli rovnocenným soupeřem, jejich soupeř hrozil jen po chybách domácích hráčů.
Druhý poločas ani jedno mužstvo nedotáhlo své příležitosti do konce. V 67. minutě rozhodčí nezapískal penaltu, přestože centr Machaly obránce srazil v pokutovém území rukou.

Hostující Rychnovský v 80. minutě centroval do pokutového území a hlavičkující Pernica protáhl v brance Novotného, který vytáhl míč na břevno vlastní branky. Holec v 84. minutě našel zcela volného Žárského, jeho střelu ale v poslední chvíli zblokoval obránce. Vzápětí z rohu hlavičoval Kauer, na brankové čáře odvrátil do bezpečí obránce hostí Škvarenina.

Němec v 87. minutě technickou střelou nechal vyniknout Novotného, který konečky prstů vyrazil na roh. Ke konci utkání dostali Mikulovští Blansko pod tlak. V 90.minutě zahrávali tři rohové kopy, ten poslední střílel Fiala a jeho střelu se štěstím hostující obránce vykopl z brankové čáry.
Pro Pálavu je zisk bodu s prvním týmem tabulky úspěchem, neboť Blasko poráží většinu soupeřů rozdílem třídy.