Hosté hráli naposledy s Mokrou, kterou porazili 2:0, ovšem podle trenéra Kučerňáka měli dalších osm vyložených šancí. Předtím porazili v pohárovém utkání Hrušky a nešťastně podlehli Kyjovu 0:1.

„Do Mikulova nejedeme prohrát. Máme dobrou formu a zlepšili jsme se herně. Soupeře samozřejmě respektujeme. Víme že Mikulov je silný, ale o všem se rozhodne až na hřišti,“ komentoval předzápasovou formu svého mužstva trenér Bohunic Luboš Kučerňák.

Domácí jsou od zimní přestávky, kdy k mužstvu nastoupil trenér Volf jako vyměnění. Sbírají jedno vítězství za druhým a v tabulce se již dávno odlepili ode dna a stoupají výš. Z pěti jarních zápasů vydolovali již 13 bodů, více než za celou podzimní část sezóny. Navíc mikulovský brankář Novotný drží již více než čtyři zápasy neprůstřelnost, což je pro střelce Tatranu velká výzva. Překonat Novotného se postupně nepodařilo útočníkům Hrušek, Kyjova, Mokré a Veselí.
„Musíme vyhrávat. Pokud se chceme zachránit, nic jiného nám nezbývá, obzvlášť na domácím hřišti. Nyní hrajeme dvakrát doma. V případě, že zvládneme toto utkání a dohrávku s Hlohovcem, měli bychom z toho být venku,“ prorokuje trenér domácích Volf.
Domácím nahrává i fakt, že Bohunice jsou sice téměř kompletní, ale schází jim klíčový hráč pro ofenzivu, levonohý útočník Bombicz, nejlepší střelec Bohunic a autor deseti podzimních branek.

Ani domácím nechybí žádní zranění hráči. Ke stavu domácího mužstva trenér Volf říká: „Jsme kompletní a na soupeře se těšíme.“ Mikulovu bude chybět pouze potrestaný Kauer, který v minulém kole viděl dvě žluté karty, a utkání tak bude sledovat pouze z tribuny.
Další plus pro domácí tým je skutečnost, že Bohunice jižprakticky nemají o co hrát. Před sezónou se chtěly prát o postup, což jim ale nevyšlo. Soustředí se tak na konsolidaci kádru a o vytoužený postup hodlají bojovat v příští sezóně.