Domácí hráči se ještě ani nestačili do soupeře zakousnout a získali výhodu brzkého pokutového kopu. Machalovu střelu v šestnáctce zastavil obránce hostů rukou a stejně jako v zápase proti Bohunicím se domácí ujali vedení již v 8. minutě, protože domácí kapitán Kubánek nabízenou výhodu využil, i když si brankář Novotný na míč sáhl. Domácí poté ožili, dostávali se do šancí, ale nakládali s nimi trestuhodně. Příležitosti Žárského, Machaly ani Málka ke zvýšení rozdílu nevedly. Z šancí Moravského Krumlova stojí za zmínku střelecké pokusy Zelníčka a Cahy, se kterými měl domácí brankář Novotný velké problémy. Do kabin se tedy šlo s jednobrankovým vedením domácího týmu.

Druhá půle začala vlažněji, domácí byli zřejmě uspokojeni snadným vedením. Hosté hráli rychlý a pohledný fotbal, jejich akce ale končily před velkým vápnem Pálavy. To se změnilo v 58. minutě, kdy se k míči dostal Záviška a nádhernou střelou z voleje z pětadvaceti metrů nedal Novotnému šanci. To byl pro domácí šok, protože hosté do té doby neměli vážnější šanci ke skórování.

Domácí měli ale v tomto zápase více štěstí. Osm minut poté, co hosté srovnali, dostali od rozhodčího další „dáreček“. Přímý kop kapitána Kubánka trefil ruku hráče stojícího ve zdi, který si chránil obličej, a sudí k překvapení hostujících hráčů odpískal druhou penaltu v zápase. Míč si opět postavil Kubánek, tentokrát nedal brankáři žádnou šanci a poslal svůj tým opět do vedení. „Druhá penalta neměla být odpískána. Zásadním způsobem ovlivnila zbytek zápasu,“ neskrýval svoji nespokojenost s verdiktem sudího hostující trenér Pavel Brabec.

Mikulovští dělali vše pro to, aby tři body zůstaly doma, a snažili se své vedení ještě pojistit. Hráči Moravského Krumlova se tlačili dopředu, čehož domácí využívali k rychlím brejkům. Jeden z nich vyšel v 79. minutě. Marek Látal krásně našel Lukáše Machalu, který se po několika šancích konečně střelecky prosadil. Poté už domácím bylo jasné, že tři body zůstanou doma, soupeře už k ničemu nepustili. Pálava tak udělala důležitý krok k záchraně.
Toho si byl vědom i domácí trenér Volf. „Máme z výsledku velkou radost. Začali jsme dobře. Dostali jsme soupeře pod tlak. Tentokrát jsme měli štěstí, když rozhodčí proti soupeři odpískal dvě penalty. Každopádně se už teď musíme soustředit na další soupeře. Máme těžký los a potřebujeme ještě aspoň čtyři body,“ uvažoval domácí trenér.

Trenér hostů Pavel Brabec bral prohru svého týmu s klidem. „Pro nás se v tabulce nic nemění. Dali jsme krásnou branku, bohužel jsme neproměnili další šance. Naštval mě jen rozhodčí, který odpískal nesmyslnou druhou penaltu,“ uzavřel své hodnocení hostující trenér Brabec.