Ve 14. minutě zahrával rohový kop Kauer a hlavička Málka těsně minula břevno hostujícího brankáře Pelíška. Obě mužstva ovládla střed hřiště a záleželo na tom, kdo udělá první chybu. Rychle rozehraný přímý kop Kauera ve 33. minutě soupeř nepohlídal a Machala vstřelil první branku utkání.

Hosté zatlačili Pálavu ve 41. min. na vlastní pokutové území, což domácí využili a rychlým přechodem do protiútoku Ondryáš krásně našel Prokeše, který zvýšil na 2:0. V zápětí hostující Bláha hlavou nastřeluje tyč Novotného branku.

Ve druhém poločase už ve 53. minutě Holec uvolňuje Machalu, který našel na pokutovém území Ondryáše, a ten střílí na 3 : 0. Hosté se nevzdávali a v 60. minutě po trestném kopu Kotáska Novák využil nesoustředěnosti domácí obrany a snížil skóre. Po vstřelené brance udeřili hosté podruhé, když pomezní rozhodčí mával ofsajd, míč skončil v brance domácích, a k úžasu všech rozhodčí uznává branku. Ratíškovice tak snížily na rozdíl jediné branky.

Akce Kauera po samostatném průniku si gól zasloužila, ale míč těsně minul pravou tyč hostujícího brankáře. V 75.min. hosté pronikli do pokutového území a Kubánek fauloval Kotáska, na pokutový kop si postavil míč Toman a vyrovnal. S brankovými body byli spokojeni všichni až na domácího trenéra.