Domácí se před zápasem nacházeli na čtrnácté pozici, což ale kvalitě kádru příliš neodpovídá. Naproti tomu Dědice jsou stále vedoucím mužstvem krajského přeboru.
Trenér Jiří Štěpán se ale potýká s velkou marodkou a na lavičce měl k dispozici jediného fotbalistu – náhradního brankáře.
To se projevilo také na vstupu do utkání. Hostujícího brankáře Novotného mohli překonat v rychlém sledu po sobě Kubánek, Gomes a Očenášek, jejich šance ale končily na nepřesnosti či na brankáři.

„Ve dvacáté minutě jsme mohli vést 4:0. Naše potence je ale mizerná,“ smutnil domácí trenér Milan Volf.
Přes jasnou převahu v prvním poločase se domácí neprosadili, ba co víc, udeřilo na druhé straně. Domácí si těsně před půlí nepohlídali rohový kop a Kolečkářova hlavička skončila v dolním rohu brankáře Pálavy.
Do druhé půle opět vstoupili aktivněji domácí. Jejich snaha byla korunována po necelých patnácti minutách, kdy se po jednom ze závarů prosadil dalekonosnou střelou záložník Ivo Kauer.

O pouhých pět minut později již domácí vedli. To se z penalty prosadil kapitán Kubánek. Vedení ale jako by hráče Pálavy ukolébalo, jejich herní koncentrace byla ta tam. Zbytečnými ztrátami míče ve středu pole nejenže své vítězství nepotvrdili, ale svému soupeři dokonce darovali vyrovnání. Po jedné z mnoha chyb domácích kopali hosté roh. Míč trefil jednoho z Mikulovských do ruky a pískala se penalta. Tu proměnil Lžičař a stanovil tak konečný výsledek zápasu.
To vyhovovalo dědickému trenérovi Štěpánovi, který byl za bod rád. „Máme oslabený kádr, jsem rád, že jsme v Mikulově neprohráli. V začátku zápasu jsme nechali domácí hrát, pak jsme to naštěstí vyrovnali,“ oddechl si hostující lodivod.

Na jeho domácímu protějšku šlo znát zklamání. „Určitě. Dělali jsme naprosto nepochopitelné chyby a tím jsme darovali soupeři vyrovnání. Navíc stále trvají naše střelecké problémy,“ postěžoval si domácí kouč Milan Volf.

 

Jak šly minuty

2. Po centru ze strany zachraňuje na brankové čáře domácí Kubánek před útočníkem hostů.
6. Po přímém kopu Fialy zůstal sám na malém vápně mikulovský kapitán Kubánek, střelu ale namířil jen do Novotného.
15. Po centru od praporku hlavičkoval ve stoprocentní šanci Gomes, nezamířil ale přesně. Vzápětí šel sám na brankáře mikulovský Očenášek, jeho chytrou střelu ale Novotný vytěsnil na roh.
43. Kolečkář 0:1. Po rohovém kopu Měřínského dostává hosty do vedení hlavičkou k tyči Kolečkář.
57. Kauer 1:1. Povedenou střelou ze šestnácti metrů vyrovnává domácí Kauer.
62. Kubánek z pen. 2:1. V šestnáctce hostí byl faulován Machala, penaltu po „panenkovsku“ proměnil kapitán Kubánek.
76. Na penaltě měl šanci Očenášek, jeho střelu ale zblokovali obránci.
83. Lžičař z pen. 2:2. Ruka domácího hráče byla odměněna odpískáním penalty, kterou proměnil Lžičař.