Výkony Hrušek byly po celou sezonu poněkud rozpačité a na jaře hledaly střelce. Hlohovec byl označen za smolaře jara, díky inaksovaným brankám v závěrech zápase právě jemu zůstal v ruce Černý Petr a se soutěží se rozloučil.

Volf: Chtěl bych vidět víc diváků

Náročné léto za sebou mají hráči Mikulova. Trenér Milan Volf se rozhodl pokračovat v nastoleném trendu a dál předvádět fyzicky náročný fotbal. „Není důvod to měnit, tento systém nám přinesl na jaře ovoce. Proto jsme hlavně nabírali fyzickou kondici. Jen mě mrzí ta spousta zraněných hráčů,“ povzdechl si mikulovský trenér.

Mikulovští diváci, kteří si přes výborné jarní výsledky v hojném počtu cestu do ochozů nenašlo, si bude zvykat na jediné nové jméno. Z Hrušovan přichází kmenový hráč 1. FC Brno Stehlík, který může nastupovat v záloze či obraně. Opačným směrem naopak odešel Ondryáš. Mikulovský dres na podzim neoblékne ani Zdeněk Šlancar, který se dostal do prvního týmu MSK Břeclav.
Trenér Milan Volf chce i s prakticky nezměněným kádrem předvádět útočnou nátlakovou hru jak doma, tak i na hřištích soupeřů. „Chceme potrápit hlavní favority soutěže jako je Kyjov či Šardice a hlavně chceme atraktivní hrou pobavit fanoušky. Snad jich přijde více, než kolik se jich na domácích zápasech objevovalo na jaře,“ shrnul Volf.

Hrušky mají řadu nových hráčů

Hrušecký trenér Karel Bečka hodnotil přípravu svého klubu jako průměrnou: „Narušovala nám ji zranění klíčových hráčů, dovolené i pracovní povinnosti.“
Komplikace byly pro Hrušky nepříjemné zejména kvůli tomu, že se v týmu objevila spousta nových tváří. Z hostování v Moravské Nové Vsi se vrací brankář Trecha. Ten by se spolu s Čapkou měl porvat o místo dvojky za Hanzelem. Další staronovou tváří je útočník Kaňa, který na jaře hostoval v Lednici.

Na premiérový soutěžní start za Hrušky čeká obránce Krakoška z Orlové a záložníci Herák s Popovičem, který přišel z Lokomotivy Košice. „Ještě jednáme s naším bývalým hráčem Lubošem Knoflíčkem, který se vrací z Rakouska a několika dalšími. Většina posil má kvalitu na základní sestavu,“ upozornil Bečka.

Trenér se v přípravě soustředil hlavně na fyzičku, sehrání nových hráčů s mužstvem a také na proměňování šancí, které hlavně na jaře málem stálo Hrušky účast v krajském přeboru. „Mužstvo má nyní větší sílu než na jaře. Pokud se nám vyhnou zranění, mohli by jsme být do pátého místa,“ neskrýval sebevědomí trenér Hrušek.
Vedení jeho klubu se snaží nalákat diváky nejen na samotný fotbal. „Pořádáme pro ně poločasové soutěže a snažíme se o celkovou propagaci klubu. Především nám jde ale o předvedenou hru,“ uzavřel ambiciózní trenér.