Po vyrovnaném úvodu utkání měla první šanci Miroslav, Krulova dotážka šla ale mimo. Dobrou šanci měli hopsté i o několik minut popzději, na centr Peška ale nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.

O malou chvíli později přišla jedna ze stěžejních situací celého zápasu. Domácí Gábor fauloval, rozhodčí ukázal velmi přísnou žlutou kartu a protože domácí hráč viděl v zápase již svoji druhou, musel předčasně pod sprchy.
Na hosty tak čekala pětatapadesát minut přesilovky. Na hřišti to tak ale nevypadalo. Největší šanci zbytku první půle měl mikulovský kapitán Kubánek, jeho hlavička ale skončila nad břevnem.

Domácí trenér Milan Volf své hráče o poločase nabádal k tomu, aby i nadále pokračovali v aktivitě. Miklulovští byli i v oslabení Miroslavi přinejmenším důstojným soupeřem. Hlavička Machaly sice nebyla tak nebezpečná jako na druhé straně Dufkova střela, s jejíž likvidací měl Novotný plné ruce práce, příležitost Žárského ale po brance volala. K mikulovskému záložníkovi se odrazil míč a následná střela skončila dvacet centimetrů od tyčky.
O deset minut později předvedli hezkou akci hosté, Krulův průnik aMaškovo zakončení ale od úspěchu dělila nastřelená tyč.

O minutu později již hosté sít rozvlnili. Po Maříkově akci vstřelil z malého vápna branku Krula. V 77. navíc přidal další trefu Mašek a dobře takticky hrjící hosté již svůj náskok bez problémů udrželi. Rozhodčí v poslední desetiminutovce jen ukázal tři žluté karty domácím hráčům.
Závěrečný hvizd znamenal první body pro Miroslav, domácí Pálava naopak poprvé v sezoně zaváhala.
„Porážka mě samozřejmě mrzí, zvlášť, když jsme měli takový úvod do soutěže. Mohli jsme si upevnit postavení v tabulce. Takový je ale fotbal,“ neztrácel víru trenér Volf. Ten musel v tomto týdnu spolknout další hořkou pilulku. V úterý jeho mužsvo prohrálo v krajském poháru s mužstvem Novosedel 0:3.