„Byl to nešťastný zápas, třikrát jsme nastřelili brankovou konstrukci. Vytvořili jsme si spoustu brankových příležitostí, asi nám nebylo souzeno je proměnit,“ hodnotil jarní premiéru svých svěřenců trenér Břeclavi Bohumil Smrček.

Začátek druhé části sezony v divizi a dalších soutěžích komplikuje chladné počasí a také nezpůsobilý terén. První kolo bylo na programu minulý víkend, ovšem činovníci z krajského svazu rozhodli kvůli mrazům o jeho přesunutí na červen. Ani tento víkend se v některých městech situace nezlepšila, fotbalisté Vrchoviny si tak pozvali Břeclav místo klasického domácího prostředí v Novém Městě na Moravě na umělou trávu do Žďáru nad Sázavou.

KVARTETO NOVICŮ

Hráči Břeclavi vyrukovali v základní sestavě se čtyřmi novými akvizicemi. Mezi třemi tyčemi stanul brankář Fibingr, pozici stopera zaujal Dobšíček, v obraně hrála od začátku také nová posila Čermák, v záloze se objevil navrátilec Lapin. Obměněný kádr v jarní premiéře nezklamal, ale ani nezazářil. V improvizovaném azylu měli více štěstí domácí. K výhře je ve dvanácté minutě nasměroval Skalník poté, co zakončoval do odkryté brány rychlý protiútok po Dobšíčkově zaváhání. O deset minut později poté Vrchovině vyšel roh, po němž navyšoval vedení Košík.

Hosté proti třetímu týmu soutěže ani po vstřelení dvou gólů neskládali zbraně. Naopak. Vytvořili si několik vyložených šancí, při nichž jim ale chybělo větší štěstí v zakončení. Útočník Musil dvakrát napálil tyč, Palkovič pro změnu orazítkoval břevno. Svůj samostatný brejk nepřetavil alespoň v čestnou branku Lapin. „Výkonem jsme určitě nezklamali, jen jsme prostě nedali gól. Nedá se říct, že by nás Vrchovina přehrála, i když patří k čelu tabulky,“ podotkl Smrček.

Vrchovina uhájila vítězství a před nedělními duely poskočila na druhou pozici před Žďár nad Sázavou, fotbalistům MSK stále patřila jedenáctá pozice. O první body v jarní části sezony budou Smrčkovi svěřenci usilovat v neděli na domácím hřišti, kdy od 15:30 vyzvou Polnou.